bir cd-rom olmadan yazilimi yüklemek için alternatif yollar

Bazen bilgisayariniza yazilim yüklemek zorunda ama disklerden gibi yazilim yüklendikten kolaylastirmak için bir CD rom olmayabilir. Eger bir netbook ya da kirik bir sürücü ile bu durumda oldugunda, pek çok alternatif vardir. Bilgisayariniz üzerinde olmasi gerekir bu uygulamalar böylece yazilimi yüklemek için bazi yollari ögrenin.

En kolay yolu bugün sadece bilgisayarinizda kullanmak için yazilim indirmektir. Bu internetten korsan yazilim zorunda oldugu anlamina gelmez. Birçok sirket kendi yazilim satmak ve bu disk üzerinde size gönderilecek olan ya da sadece yazilim indirme seçenegi verme seçenegi sunar. Bir indirme ile etrafinda fiziksel bir kutu olmasi konusunda endise etmeden hemen simdi olsun.

Ayrica, sadece bulut tabanli yazilim çalisan düsünebilirsiniz. Bunlar ücretsiz olarak defalarca kullanabileceginiz online olarak mevcuttur uygulamalardir. Tüm ihtiyaç duyulan bu hiçbir kurulum vardir. Bu fotograf editörleri ve hatta tam ofis paketleri gibi seyler çalistirabilirsiniz.

Bir seçenek, USB veya SD kart üzerine kurulum dosyalari koymak ve oradan yüklemektir. Eger tasinabilir USB aygiti üzerine almak böylece CD kapali dosyalari almak için farkli bir bilgisayar kullanmaniz gerekebilir.

Bir ev agindaki bilgisayarlariniz varsa, baska bir bilgisayar CD ROM sürücü kullanma seçenegi var. Bu sürücüler aslinda bir ag üzerinden paylasilabilir. Bu, örnegin masaüstü içine disk koymak ve netbook erismek anlamina gelir. Eger bagli bir CD rom var gerek kalmadan bu makineye yazilimi yükleyebilirsiniz Bu sekilde.

Hiçbir sey için çalisirsa, USB ve her zamanki gibi kurulum yazilimi ile baglayan harici bir CD rom sürücü satin. Bu da kullanim kolayligi deger çok ucuz.