SMPS sorun – ilk 5 derece yaygin SMPS problems_

merhaba,

Ben yaklasik bir yil önce switch mode malzemeleri (genellikle SMPS olarak kisaltilir) onarmak için nasil ögrenmeye basladi. Sey baslangiçta oldukça kaba. Ben ilk basta tek bir SMPS sorunu çözmek olamazdi!

Ancak, ben son derece ayrintili SMPS sorun giderme ve servis manuel (daha fazla bilgi için alt kisminda görüntülenir linki takip edebilir) tesadüf eseri sonra kova ve benim tamir becerilerini gelistirmek basardi.

O zamandan beri, çok sayida hatali AGK yenilenmis ettik! Ben SMPS sorunlari çesitli ele ve son derece yaygin sorunlardan bazilari sunlardir:

Sorun 1: asitli içecekler

Simdi, “düsünme, ne demek olabilir? Asitli içecekler SMPS için sorunlara neden olabilir? Yüksek falan mi? ”

Bak, bu dogru! Kahve, kola, hatta meyve suyu kalinti ile boyandi birçok hatali AGK birimleri kesfettik!

Asitli içeceklerin – hatta küçük miktarlarda – bir SMPS devre karti ciddi hasara neden olabilir.

Sorun 2: yanmis bobin

Yanik izleri sarma bobin dis / dis bölümünde yer alan, bu sorun kolayca tespit edilebilir. Iç döngü yakilir, ancak daha sonra bu özel SMPS sorunu tespit için sadece iki yolu vardir:

(A) bobin kokusu burnunuzu kullanin!
(B) mavi halka test çikarin ve iç döngü zarar onaylamak için kullanabilirsiniz.

Sorun 3: çürümüs tutkal

Ben bu sorunun en can sikici bulabilirsiniz. Birden fazla SMPS bilesenleri kapali bulunuyor çürümüs yapistirici kazimak için böyle bir sürükle var! En zor kismi size bilesenlerinin hassas dis tabaka zarar çok ölçülen moda ya da risk yapmak zorunda olmasidir.

Sorun 4: mikro çatlak

Büyük ölçekli bilesenleri, mikro çatlaklar oldukça fark edilir. Onlari yakalamak için bir büyüteç ihtiyacimiz olacak böylece Ama daha küçük boyutlu parçalar oldukça görünmez!

Sorun 5: kullanici dostu kilavuzu eksikligi

Bu benim için büyük bir sorun oldu. Ben SMPS onarim ögrenmek istedim ama bu konuda tam bir kullanici dostu bir rehber bulmak çok zor oldu!

Siteleri tamir En SMPS metin ile yüklüdür. Onlar birlikte takip etmek çok sikici ve çok zor …

SMPS gidermek ve onarmak için ögrenme için gerçek gizli bak adim adim fotograflar, çizimler, diyagramlar PLUS basarili bir elektronik teknisyen / mühendis e-posta destegi dolu basittir bir basvuru kilavuzu, kullanmaktir.

Ben hatali AGK sabitleme kadar iyi var nasil! Uygulama yoluyla ve ayrica e-posta yoluyla destegi ile birlikte geliyor ayrintili bir rehber bakarak.