serit yazici kartuslari karsiya mürekkep tabanli yazicilar vs

Bir günümüzde kelime serit duyunca, genellikle süs esyasi olarak kullanilan kumas seritleri gibi birçok farkindalik kurdele veya seritler biri olarak yorumlanir. Modern dünyada teknoloji o kadar bazi insanlar kökleri ile muhtemelen yabanci oldugunu ilerlemistir. Tipik bir örnek: serit yazicilar.

Günümüzün modern ev ve ofislerde hemen hemen tüm yazicilar lazer ve sivi tabanli yazici mürekkepleri yerine serit kartuslari kullanmak her ikisi de deskjet yazici, yararlanmak. Serit kartuslari kullanan iki en baskin baski ekipmanlari daktilo ve nokta vuruslu yazicilar vardir. Serit kartuslari onun ucuz ve ekonomik özellikle baski kalitesi son derece endise olmadigi için kullanimi çok pratik.

serit kartuslari ile yazicilar

nokta vuruslu

Isaretçilerine yazici mürekkep batirilmis bir bez serit ile temas kez nokta vuruslu yazicilar kagit üzerinde çarpici küçük noktalarla bir görüntü olusturun. Bez bu serit yazicinin serit oldugunu. Nokta vuruslu yazicilar modasi geçmis olabilir ama yine de serit yazici kartuslari yararlanarak diger baski teknolojileri yer aliyor. Bunlarin en sik faks makineleri, yazarkasa, kart terminalleri ve benzeri cihazlar görülen termal yazicilar vardir. Insanlar genelde nokta vuruslu yazicilar, yazici mürekkebi kurutulmalidir beri bakimi kolay oldugunu söylüyorlar. Ancak, nokta vuruslu isaretçilerine hasar çok hassas olabilir ve kullanim sirasinda gürültülü olabilir.

termal teknolojisi

Termal teknolojisi ile, serit kartuslari bir merdane merdane yardimiyla isiya duyarli kagitlar ile temas balmumu benzeri yazici mürekkep içerir. Termal yazicilar isi daha sonra kagida aktarir balmumu benzeri yazici mürekkep eritmek için kullanilir.

papatya tekerlek

Insanlar papatya tekerlek yazicilar gibi serit kartuslari kullanmak yazicilar bakin zamanlar vardir. Bu yavas hiz sahip olmasina ragmen belge islemek için mükemmel bir düsük maliyetli yazici. “Yaprak” üzerinde kalip tüm karakterler ile, tekerlek bir “çekiç” ileri yaprak karakteri yazdirmak için kagit iter sonra birakir döner.

mürekkep tabanli yazicilarla karsilastirildiginda serit yazicilar

Tüm Mürekkep Tabanli Yazicilar simdi doldurulmus olabilir. Bu, kullanicilarin para tasarrufu saglar ama yazici uyumlu yazici mürekkebi doldurma nedeniyle zarar zamanlar vardir. Serit yazicilar lazer mürekkep ve mürekkep jetleri ile karsilastirildiginda en yavas bulunmaktadir. Zaten kaliteli görüntüler baski kapasitesine sahip oldugu için maliyet açisindan, lazer mürekkep en pahalidir. Bu en iyi seçenek seçmek için bir meydan okuma olacaktir. Seçerken, en ne ihtiyaçlariniza talep, hem de bütçe en üst düzeye çikarabilirsiniz düsünmek.