flash bellek-gerçekten veri depolamak için çalisir

Bilgisayar bellek iki tür uçucu ve uçucu olmayan hafiza oldugunu. Flash bellek elektrikle silinebilir ve programlanabilir bir uçucu olmayan bilgisayar depolama. Öncelikle genel depolama ve bilgisayarlar ve diger dijital ürünler arasinda veri aktarimi için bellek kartlari ve USB flash sürücüler kullanilan bir teknolojidir. Bu uçucu olmayan oldugu için, herhangi bir güç yongada saklanan bilgileri korumak için gereklidir. Buna ek olarak, hizli sabit diskler daha erisim süreleri (PC’lerde ana bellek için kullanilan uçucu DRAM bellek kadar hizli olmasa da) ve daha iyi kinetik sok direnci okuma sunuyor. Bu özellikler tasinabilir cihazlarda flash bellek popülerlik açiklar. Bu cihazin bir diger özelligi olarak paketlenmis zaman “hafiza karti,” bu yogun basinç, sicaklik asiri ve hatta suya dayanikli güçlü olmak, son derece dayanikli olmasidir.

Bu cihaz nasil bir göz çekerken, bu bellek hücrelerinin bir dizi sahip oldugu bilgileri depolar oldugunu göreceksiniz. Bilgi Bu hücreler magaza bir bit, size çok daha fazla bilgi saklamak için izin verir çok hücreli cihazlari, kullanmanizi saglayacak yeni flas bellek kartlari mevcut çesitli olmasina ragmen. Bu teknoloji yazmak için ve üzerine yazmak kolaydir ve bunu aslinda bu kadar yararli kilan bu oldugunu göreceksiniz.

Elektronik hafiza çesitli amaçlar hizmet için çesitli biçimlerde gelir. Flash bellek bilgisayarlar, dijital fotograf makineleri ve ev video oyun konsollari kolay ve hizli bilgi depolama için kullanilir. Bu daha fazla RAM olarak daha sabit disk gibi kullanilir. Aslinda, flash bellek kompakt bir depolama aygiti olarak bilinir ve hiçbir hareketli parça yani her sey elektronik yerine mekanik yoktur.

Biz dijital fotograf, müzik dosyalari, kelime islem belgeleri, PDF ve medya sayisiz diger formlari dahil olmak üzere bilgisayarlarda her türlü dosyalari saklamak ve aktarmak. Bilgilerinizi istediginiz yere Ama bazen bilgisayarinizin sabit disk tam olarak degil. Eger sistem kapali canli ya da güvenlik konusunda endise varsa, flash bellek olarak adlandirilan elektronik bellek türü kullanmak tasinabilir depolama aygitlari dogru çözüm olabilir dosyalarin yedek kopyalarini yapmak isteyin.