bir lcd tv veya monitör satin alma

LCD sivi kristal ekran anlamina gelir ve teknoloji 3 yil için yaklasik edilmis iken, bu LCD monitör ve televizyon var günlük yasamda ortalama kisi bir parçasi haline geliyor artik sadece.

Eski CRT monitörler üzerinde bir LCD monitör kullanmanin avantajlari boyutu farktir. LCD ekranlar daha fazla oda verir derinligi bir kismini temsil ediyor. Bu ayni zamanda televizyon için de geçerlidir. Sizin tüm salonu yer almayacagiz çok büyük ekran boyutlarina hala sadece bir minimum derinlik var.

Bu daha az belirgin onlar için talep büyüdükçe oluyor da LCD ekran, onlara bazi dezavantajlari var. Çogu sirket simdi CRT monitörler üretim durduruldu ve CRT televizyon geçmiste kaldi önce uzun olmayacaktir.

LCD TV satin alirken size ihtiyaciniz ne elde etmek için disari bakmak gereken bazi seyler vardir.

görüs açisi

Gerçekten bir büyük bir bu gün en monitörleri gibi sadece ekrana dogrudan ariyor olacak. Daha genis bir görüs açisi tercih edilir böylece TV’ler sizin olmayabilir. Oldukça basit bir görüs açisi hala iyi bir resim olacak bir 160 derecelik bir açi içinde oturan, 160 derece yani eger hala iyi bir resim elde etmek için ekrani karsi karsiya olabilir açidir. Bu disinda size boyama bazi kaybedebilirsiniz.

karar

Bazi ucuz modeller veya daha büyük ekranlar desteklenmeyen çözünürlük ile ilgili sorunlar olabilir. Bu genellikle kullanim amacina bagli olarak düsünen bir sorun ama degmez. Bir n desteklenmeyen çözünürlükte çalisan bulanik görüntülere yol açabilir.

kontrast orani

Kontrast orani önemlidir ve genellikle ucuz bir modeli karsi pahali bir modelinde belirleyici faktördür. 1000:1 iyi bir kontrast orani ama daha standart 700:1 yeterli. Muhtemelen en iyi bu çok daha düsük gitmiyor.

parlaklik

Eger mümkün olan en yüksek sayida almak istiyorum bunun için kullanima bagli olarak. Sert çekirdekli sinema sever için daha sonra 300 cd/m2 mükemmel ama baska türlü 250 mükemmel yeterli.

Tepki süresi

Bu ekran ne kadar hizli tepki tam anlamiyla. Ucuz modeller hizli tempolu oyun ve / veya mümkün olan en iyi görüntü filmleri izlemek niyetinde oynamak istiyorsaniz, sizi etkileyebilir yavas yanit süreleri sahip olma egilimindedir. Gerçek tepki süresi beyaza siyah degisen ölçülür – Eger 8 ms veya altinda / gibi her seyi ile gitmek için iyi bir sey o amaci istiyorsaniz, sizin için ne ödeme olsun!