bilgisayar monitörü

Bir bilgisayarin en önemli özelliklerinden biri de ekran. Monitörler herhangi bir PC için temel bir kosuldur. Bilgisayar monitörleri boyutlari tercih ve ihtiyaçlarina göre kuskusuz degisebilir. Tüm monitörler standart büyüklügü 17’ye kadar 14 ila inç. Bu video çikisi görüntülemek için kullanilan bir çevre cihazdir.

Ilk duyurdugunda, bilgisayar monitörleri çok katot isinli televizyon ekranlari gibi idi -, büyük hacimli ve çirkin. Zaman degisti gibi Simdi ise, monitörler sik LCD ekranlar haline var. Ayrica siyah ve beyaz artik, ama parlak, canli renkler binlerce görüntüleri göstermek. Esasen, bir monitör sadece kirmizi, yesil, mavi ve sari gibi 4 ila 16 renk, kombinasyonlari kullanir. Modern monitörler de LVDS ve TMDS protokolleri destekler. LCD ekranlar ile diger avantaji bir ekran baktigi sadece bir katot isinli monitör bir bir görüntü görebilirsiniz sirasinda bir görüntü, tüm açilardan ayni görünüyor olmasidir.

Bir bilgisayar monitörü çalisma oldukça büyüleyici. Bilgisayar bir bilgisayar monitörü için uygun uyumlu hale getirmek için çikis biçimlendirmek için kullanilan bir ekran karti kontrol. Bu da, alfanümerik metin karakterleri ve bu gibi insan gözünün anlasilir görüntüler ve video gibi simgeler, grafik gibi semboller görüntüler.

LCD monitörler en iyi bilgisayar monitörleri bugün arasinda tercih edilen bir seçimdir. Onlar daha parlak, daha net bir görüntü verebilecek ve bir yuvarlak ekran olarak gözlere olarak zararli degildir olmasidir. Onlar subpixeling yol açan renk uçaklarinin dogal bir kayit hatasi var. Ünlü bilgisayar üreticileri bir çok Apple, Microsoft ve XFree86 dahil olmak üzere bu teknoloji birlesme vardir. LCD monitörler daha iyi ve daha net bir görüntü kalitesi anlamina gelir, dijital, bu nedenle görüntüleri net ve is akisi olacak yumusak ve daha hizli olacaktir.

Bir PC satin aldiginizda, paketin bir parçasi olarak bir bilgisayar monitörü olsun. Bilgisayariniza monte ariyorsaniz Ama, seçtiginiz herhangi bir monitör içerebilir. Birbirinden tüm iyi – Samsung, Compaq için Hewlett Packard için mevcut pek çok seçenek vardir.

Iyi haber iyi bilgisayar monitörleri simdi de online satin alinabilir olmasidir. Birçok popüler online alisveris portallari her boyutta, farkli firmalardan düsük fiyata bilgisayar monitörleri sunuyoruz. Bu fiyata ve iyi bir magazadan bilgisayar monitörleri satin almak ve çalismak için PC degerli ve rahat yapabilirsiniz.