ram bellek ne kadar bellek gerekiyor

Amerikalilarin çogu için, hizli bir bilgisayar mutlak bir zorunluluktur. Ancak, ayni anda pek çok farkli uygulamalar açiyoruz zaman, bilgisayarinizi yavaslatabilir baglidir. Ram bellek bir bir uygulama açar her zaman kullanilir, indirme sey, bir kelime islemci içine bir mektup bir oyun oynar, hatta türleri. Bir onlar ayni anda yayinlanmaya baslayacak uygulama tipine ve sayisina göre onlarin bilgisayar için olsun RAM miktarini seçmelisiniz. Bir düsünürdüm daha pek çok popüler uygulama aslinda daha fazla RAM kaplar. Örnegin, iTunes ve Firefox aslinda büyük RAM tüketiciler vardir.

Bir tek göndermek ve almak e-posta, is kelime islem programlari ile, ve web sörf için bilgisayar kullanan bir acemi veya temel kullanici, ise 64 128 MB tüm kullanici bilgisayar en uygun hizda çalismasini saglamak için ihtiyaci var . Ancak, bu degisiklikler, kullanicinin ayni anda pek çok web sitesi sörf ve uygulamalar indirmek olacak eger. Bir indirme ve uygulamalar kullaniyorsa, o ya da o 256 MB RAM alir önerilir.

Bir profesyonel ya da hevesli bir bilgisayar kullanicisi olarak, tüm uygulamalar sorunsuz ve verimli çalismasini saglamak için RAM çok olmasi önemlidir. Ayni anda birden fazla uygulama çalistirarak sabit disk alani çok alir. Bir plan bilgisayar oyunlari oynamak veya grafik ile hafif isi yapmak için ek olarak, daha fazla RAM kesinlikle faydalidir. 512 MB ayni anda birden fazla uygulama açilacak kullanicilar için önerilir.

Profesyoneller genellikle bellek veya daha fazla 1 GB tercih. Hizli bir is önemlidir olmasidir. Bir uygulamalari yüklemek için beklemek vakti yok. Bu büyük ölçüde verimliligi ve atik para azaltabilir. High-end grafik, CAD veya modelleme yazilimi, ya da dijital resim veya video, sabit disk alani, çalisan eger RAM bellek bilgisayar sorunsuz çalismasini saglamak için bir zorunluluktur.

Günümüz pazarinda, bilgisayar memoryhas oldukça uygun olur. Buna ek olarak, RAM bellek ve sabit disk hafiza hem de yüksek miktarda bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlar herhangi bir elektronik magazasinda bulmak için ucuz ve çok zor olmasa gerek. Tabii ki bir bilgisayar satin alirken içine bakmak için baska faktörler de vardir. Örnegin, ekran karti ve ses karti kalitesi birçok bilgisayar oyun ve grafik tasarim profesyonelleri için önemli faktörlerdir.

Bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar satin almadan önce, bir o için sistem kullanarak ne olacagini düsünmek gerekir. Bu çok daha kolay ne kadar RAM bellek yeni bilgisayara ihtiyaç karar için yapacaktir. Genellikle, bir müsteri hizmetleri temsilcisi bir ihtiyaci RAM ne kadar karar çok yararli olabilir. Elma bellek, dizüstü bellek veya bilgisayar bellegi her türlü satin alma olsun, her zaman profesyonel bir danismak iyi bir fikirdir!