i ne kadar bilgisayar bellegi ihtiyacim var

Bu bilgisayar dünyasinda en çok sorulan sorulardan biridir. Çogu bireylerin bilgisayar bellegi kendi bilgisayarinizin ömrü boyunca bir noktada yükseltilmesi için var, ama onlar gerçekten ihtiyaç ne kadar hiçbir fikrim yok olacagini çok iyi biliyoruz. Gerçekte, bu birkaç farkli faktöre baglidir. Bilgisayar bu agirlayacak ne kadar hafiza açisindan sinirli olacaktir. Isletim sistemi de bu konuda sinirlamalar olacaktir. Tabi ne kadar bellek sorusu büyük ölçüde görev bagimli oldugunu ve karmasik bir sorgu olur bu gerçegi ekleyin.

Bilgisayar bellek gereksinimleri genellikle teknolojisindeki diger gelismeler ile birlikte gidin. Örnegin, islemci yeni nesil pazara zaman, bilgisayar bellek ve sabit disk alani hem de boyutu taleplerinde bir artis genellikle yoktur. Bu islemciler tarafindan isletilen yazilim kaçinilmaz olarak yeni teknoloji yararlanmak için güç artacak olmasidir. Bu çogu bilgisayar kullanicilari için hemen hemen sabit yükseltmeleri anlamina gelir. Bu, bazi ve digerleri için sonsuz bir güçlük için bir keyif veriyor. Bilgisayar bellek yükseltme ihtiyaci genellikle ilk seylerden biridir.

Daha fazla bilgisayar bellegi satin almadan önce, yüklü olurdu içine makinenin bir göz. Makine Windows XP çalisiyorsa, örnegin, bellek tavan 3.25GB oldugunu. Bu daha fazla yükleme sadece bir atik olusturacak. Bir anakart hem de, yükseltme miktarda isleyebilir emin olun. Yeni isletim sistemi daha fazla bellek kullanilmasina izin egilimindedir, ama onlar da çalistirmak için sadece daha fazla bellek talep ediyoruz. Bir bilgisayar daha fazla bellek isleyemez ve yeni yazilim bellek artis gerektiriyorsa, yeni bir PC için alisveris yapmak için zaman olabilir.

Bilgisayar bellegi gibi miktarlarda satin alinmasi gerekir. Bir 1GB biri olan ve 2GB biri örnegin, 1GB her iki RAM panolari yüklemek, ama olamaz. Gerekli bazi ne tür bellek yapmak için bir PC için üreticinin belgelerine bakin. Anakartin özelliklerine uygun olmalidir gibi benzeri SDRAM, DDR ve gibi özellikleri vardir. Bilgisayarin anakart oldukça güncel ve hiçbir isletim sistemi sorunlari yükseltme, varsa hafiza tam anlamiyla bir saatten az sürer. Bu bir hayal edebiliyorum en kolay bilgisayar yükseltme islemleri biri.