harici sabit diskler hakkinda bilgi

Harici sabit diskler harici bilgisayar ile baglantisi olan böyle bir kindof sabit disk sürücüsü. Halen harici sabit diskler bilgisayar ile baglamak için SCSI, USB, IEEE 1394 Firewire, eSATA müsteri arayüzleri ile tasinabilir disk kasalari standart SATA, IDE, SCSI ve yasiyorsaniz.

Daha önce ticari sabit disk oldukça büyük ve bilgisayar uygulamalari saklanan edemedi. Ve sonuç olarak harici sabit diskler sadece birkaç cihazlarda harici sabit disk tanimlari içinde bagli olsun edildi. Modern harici sabit diskler, USB MSC ve IEEE1394 gibi önemli arayüzleri destekleyen isletim sistemleri farkli tür ile uyumludur.

Harici sabit diskler plakali dengelemek ve bu cihazlarin geleneksel sabit diskler baskanlari dönen. Harici sabit diskler tabanli teknolojiler yanip göre fiziksel darbelere karsi karsiya yetenegi yok. Önceki küçük MP3 çalarlar harici sabit diskler techonlogies imal ama bugün tüketicilerin kullanim için kompakt flas cihazlar gibi kati devletler geliyor.

Daha önce ticari sabit disk oldukça büyük ve bilgisayar uygulamalari saklanan edemedi. Ve sonuç olarak harici sabit diskler sadece birkaç cihazlarda harici sabit disk tanimlari içinde bagli olsun edildi. Modern harici sabit diskler, USB MSC ve IEEE1394 gibi önemli arayüzleri destekleyen isletim sistemleri farkli tür ile uyumludur. Halen harici sabit diskler bilgisayar ile baglamak için SCSI, USB, IEEE 1394 Firewire, eSATA müsteri arayüzleri ile tasinabilir disk kasalari standart SATA, IDE, SCSI ve yasiyorsaniz.