asiri isinma dizüstü bilgisayarlar

Bir koltukta otururken, yatakta yatarken rahat bir bilgisayar kullanmak ya da böylece dizüstü satin sansi vardir.

Bir tasinabilir bilgisayar satin alma avantajlarindan biri rahat bir ortamda kullanabilirsiniz olmasidir. Ancak bu asiri isinma önlemek için bir dizüstü bilgisayar kullanirken bakim hala alinmasi gerektigini dikkat etmek önemlidir.

Biz yastiklar ve minder ile masaüstü disari bogmak olmaz gibi, dizüstü bilgisayarlar da biraz nefes alan ihtiyacim var! Tüm dizüstü bilgisayarlarda kimse içindeki hava saglikli bir akis için bilgisayar için saglanan birden fazla yerde küçük delikleri bulacaksiniz. Bu nispeten serin, bilgisayarin iç tutar ve bilesenleri zarar alamadim sigortalanir.

Bir dizüstü bilgisayar bakim kullanirken saglamak için alinmasi gereken bu delikleri bir sey bloklari hava akisi bu. Yerlestirme çesitli bilgisayar modelleri degismekle birlikte, ortak bir noktada sicak havanin sogutucu dis hava ve ve çikisi için bir giris olacak olmasidir. Ortak dizüstü bilgisayar kullanim senaryolari birçogunda, yanlislikla bu delikleri birini veya her ikisini engelleme oldugunu bulabilirsiniz. Hava akisi için yeterli oldugunu bu yüzden kullanirken her zaman düz ve sert bir yüzeye Laptop tutmaya özen gösterin. Ayrica iki tarafta herhangi delikleri bilgisayariniza ortalikta tüm nesneleri tarafindan tikali olmadigindan emin olun.

Bugünkü bilgisayarlar böyle bir senaryoda kapatmaya kadar akilli olsa da, bu dikkatli bir tarafinda err ve böyle bir sey olmaz önlem almak hala bilgedir. Bilgisayar hasar olmasa bile, beklenmedik bir termal kapatma durumunda etkin veri gevsek durmak.