Sabit disk 5 anahtar yükleme yönergeleri

Sabit disk bilgisayarin önemli bilesenlerinden biridir. Bu bilgisayarin kullanimina göre veritabanlari ve görüntülerin yani sira sarki kaydeder.

Bazi bilgisayar ayni zamanda mühendislik çizim gibi 3D görüntüler kaydeder. Sabit disk farkli boyutlarda mevcuttur sizin kullanimlari baglidir. Yeni sürücü yüklemek ya da bazi adimlari izlemeniz olmalidir daha sürücüyü yeniden yüklemek isterseniz.

1. Önce bilgisayarda sabit disk yüklemeniz gerekir. Bu gerektiriyorsa paneli kaldirmak gerekiyor. En önemli sey dogru sürücünün jumper yüklemektir. Bu köprü pimi üzerinde sabitlenmelidir kontrol etmeniz gerekir gerekir.

2. Sonra size dava içine sürücü yüklemeniz gerekir daha sürücüsünü yükleyin. Kasanin içinde çikarilabilir koy vardir. Bu kaldirmak kolaydir bu nedenle bazi sürücü çikarilabilir yuvasi var. Örtmek sadece sürücü yuvasina sabit disk eklemek daha çikarilabilir defne yok.

3. Bu sabit disk takili tüm kablolari baglanti vermek esastir. Bu anakart birincil ve ikincil konnektör ile kablo baglamak için gerekli. Bu güç kaynagi için dört pinli konnektör baglanir.

4. Bu durumda içine durumda paneli kapatin ve vida ile durum uygun olmalidir.

5. Bu güç kablosunu yapmak ve AC kablo takili gerekir. Gücü açin ve PC BIOS kurulum sürücü müstakil olacak baslatmak olsun bir kez.