osiloskop kullanarak

Bir osiloskop bir giris sinyalinin gerilim görüntüler ekipman yok. Bu, dikey eksen üzerinde gerilim genligi gösterir. Ayrica, yatay eksen zamani gösterir. Bu cihaz, yavas yavas kendisi veya degisiklik tekrar bir sinyal görüntülemek için en etkili biridir.

Bir osiloskop kullanmak için, bir elektrik kaynagindan osiloskop giris terminallerine bir kursun baglamak gerekir. Giris terminalleri bir çift daha var osiloskop için, kanal 1 için sinyal baglayin ve sonra sadece cihazi açabilirsiniz.

Osiloskop kullanarak, ayrica giris sinyali için uyarlanmistir ölçegi belirlemelidir. Osiloskop ölçekte yatay uzunlugu ile temsil edilmektedir zaman miktaridir. Sinyal tam bir döngü görmek için, cihazi sifirlamak gerekir.

Ayrica giris sinyali ile uygun olan osiloskop araligi almak için önerilmektedir. Osiloskop araligi bu cihaz görüntülemek olabilir maksimum ve minimum gerilim olarak tanimlanir.

Bu cihazin esik ayarlamak unutmayin. Bir osiloskop sinyalini görüntülemek için baslamadan önce, esik degeri daha yüksek bir sinyal almasi gerekir.

Son olarak, basit bir voltaj sinyali gözlemlemek. Sinyalin azami ve asgari yükseklikleri Ortalama gerilim araligi gösterir. Bu durumda, ayrica sinyal frekans dikkat etmelidir. Kendisini tekrar sinyal için gerekli süreyi olarak tanimlanir.