fotokopi makinesi tarihinin

Fotokopi makinesi günlük hayatta bir hayati bir ihtiyaçtir. Bu kolayca ev, okul, ofis ve sahip oldugunuz baska bir is yerlerde bulacaginiz ortak cihazidir. Hepimiz veri veya belgenin bir kopyasini yapiminda bu makineyi kullanmak ve isletmek tanidik. Ancak, fotokopi ma makinenin gelisme tarihini biliyor musunuz? Bu makinenin gelisimi uzun bir on yil almistir. Ilk fotokopi makinesi bir belge kopyalama mürekkep kullanilir. Günümüzde, bu degisti, hemen hemen tüm fotokopi makineleri bir kopyasini yapmak yerine mürekkep toner kullanin. Kuru toner kullanarak, isi güçlendiriliyor belgelerin mükemmel bir kopyasini olacaktir.

Günümüzde, fotokopi makinesi tipleri ve ayni zamanda piyasada satin alabilirsiniz serisi çesitli seçenekler mevcuttur. Makine yüksek bir arada ve yenilik saglayan marka üreticisi çok seçenek vardir. Xerox bugün fotokopi bir yüksek kaliteli üretti bir büyük sirketidir. Bu sirket lider üreticisi olmak ve bu alanda iyi biliyorum üne sahiptir. Fotokopi makinesi elektronik kutuplasma sürecinde Georgi Nadjakov tarafindan kuruldugu kavramlarina dayanmaktadir insa edilmistir.

Ayrica, Chester Carlson yapistirin kükürt üzerinde deney yaparak belge kopyalama yöntemi icat ilk insanlar oldu. Chester Carlson icadi Haloid Sirket tarafindan satin almis ve Xerox olarak adini verdi. Daha da dönemde, Xerox yaygin dünyanin hemen hemen tüm insanlar tarafindan kullanilan bir çok dizi ve fotokopi makinasi türleri üretti.