teknikleri düzgün bir sabit disk temizlemek için

Bir sabit disk temizlemek için zaman bilmek ve nasil her bilgisayar sahibi için önemlidir. Bu sabit disk kapali verileri silmek ve sifirdan tekrar baslamak için uygun zaman bilmek bir bilgisayarin her sahibi için önemlidir. Piyasada bilgisayar donanim ve yazilim bugün kaliteli ve çok güvenilir genellikle iken, donanim ve yazilim hem de basarisiz yapmak ve bu durumda zaman sabit diskten verileri kaldirmak için gerekli olabilir, sabit disk yerine veya baska bir sekilde tamir sistemi.

Bir sabit disk temizlemek için bir uygun bir zaman bir basarisizlik sonra meydana gelmistir. Bilgisayarinizdaki sabit disk basarisiz oldu ve yenisi ile degistirildi, hala basarisiz sabit disk temizlemek için iyi bir fikir olabilir. Bu basarisiz bir sabit diskteki verileri kaldirmak için gereksiz gibi görünüyor, ancak diskteki verileri kurtarmak mümkün, ve sadece çöp ile disari koyarsaniz bir çok insan var oldugu bir gerçektir olabilir nerede olabilir hiçbir söylüyorum yoktur sonunda.

Birçok topluluk bilgisayar ekipmani için yerinde geri dönüsüm programlari var, ve mahalle böyle bir program varsa size basarisiz sabit disk bu sekilde imha etmek isteyebilirsiniz. Böyle bir programi varsa, size, üzerine güçlü bir miknatis geçen gereksiz bilgi ile verilerin üzerine yazmak için özel bir silme yazilimi kullanarak ya da bir çekiç ile sabit disk yok ederek sabit disk miknatislanma deneyebilirsiniz.

Bu satilan veya uzak verilecek ise iyice bir sabit disk temizlemek için de önemlidir. Eger çogumuz alisveris ve yatirim, bankacilik gibi hassas seyler için kisisel bilgisayar kullanimi oldugunu dikkate aldigimizda, bu yanlis ellerde bir bilgisayar kolayca risk altinda ve kimliginizi koymak nasil görmek kolaydir. Bilgisayarin yeni sahibi toplam güven bile, içerdigi bilgisayar ve bilgi sonunda sona erecek nerede bilmenin bir yolu var.

Dikkatli ve tamamen sabit disk temizlemek için bu kadar önemli olmasinin nedeni budur. Bu dosyalar bilgisayarda orada hala ve bunu yapmak için becerileri için kurtarmak için çok kolay olacak gibi, sadece dosya ve bos geri dönüsüm kutusu silmek için yeterli degildir. Bu kaliteli bir silme programi kullanarak sabit disk temizlemek için önemlidir. Symantec, McAfee, Computer Associates ve diger büyük üreticilerin yani sira bagimsiz programcilar tarafindan yazilmis bazi mükemmel programlari tarafindan yazilim ürünleri de dahil olmak üzere piyasada çok bu tür programlar vardir. Bu temizleme programlari sadece verileri silmek degil, ayni zamanda kisisel bilgilerinize erismek için kötü niyetli olanlar için neredeyse imkansiz hale, gereksiz bilgi ile üzerine.