sadece bir netbook tam olarak ne oldugunu

Yeni baslayanlar için, bir netbook küçük bir laptop olsun. Ama zaten dogru, biliyordu?
Netbook’lar da mini dizüstü bilgisayarlar, alt dizüstü ve mobil Internet cihazlari (MID) olarak bilinir. Bu kitabin amaci için, ben onlarin en sik kullanilan adi, netbook ile onlara bakin
Bir dizüstü bilgisayar (ve baska seyler) ile karsilastirildiginda bir netbook büyüklügü daha iyi bir fikir edinmek için, sizeasy denilen serin bir Web sitesini ziyaret edin (http://sizeasy. Com). Bu, çesitli ürünlerin fiziksel boyutlari karsilastirir. En sevdiginiz netbook için arama ve bakin nasil yiginlarinin ölçüm-bilge kadar.

Burada geleneksel dizüstü bilgisayarlar netbook farkli kilan seyler vardir:
Kompakt boyutu: Netbook’lar geleneksel dizüstü bilgisayarlar daha küçüktür. Bu daha küçük bir ekran (genellikle 10 inç veya daha küçük) ve daha düsük boyutlu klavye ile elde edilir.
W Hafif: Netbook’lar en dizüstü bilgisayarlar daha hafif ve genellikle 3 lira civarinda veya daha kisa sürede tartin. Özellikle tipik 6 kiloluk arti dizüstü bilgisayar ile karsilastirildiginda – Kompakt boyutu ve tüy agirlik bir netbook etrafinda bir esinti tasiyan yapmak.
Internet hazir: Netbook’lar daha uygun internet-kitap denilebilir. Neden bu küçük dizüstü bilgisayarlar tüm Internet’e baglanmak için hazir oldugunu nedeni – dahili 802.11 kablosuz istedigini al veya Ethernet con ¬ baglantilarinin kablolu. Wi-Fi artan bolluk Web tarama veya e-posta kontrol hizli oturumlari için mükemmel kolay tasimak netbook yapar.
u * No-firfirlar donanim: Bir DVD sürücü, dahili modem, Fire Wire, PC kart yuvasi, ya da bir netbook üzerinde yarim düzine USB baglanti noktasi bulamazsiniz. Ayrica, netbook’lar nispeten düsük enerjili islemciler com ¬ tam boyutlu dizüstü bilgisayarlar ile karsilastirildi. Bütün bunlar bir sonraki mermi içine güzel bir segue olan, maliyeti düsük tutmak yardimci olur.
u * Uygun: Bir netbook için bir kol ve bacak ödemek zorunda degilsiniz – liste fiyatlari su anda 400 $ altinda fiyatli birçok model ile 250 $ $ ve 600 arasinda degismektedir. Çevrenizdeki alisveris yaparsaniz, yaklasik 250 $ veya daha az için temel bir netbook alabilirsiniz.
Bazi üreticiler onlar 10 inç daha büyük ekranlar ile gelen netbook arayin modelleri bastiriyorlar. Yutturmaca için düsmeyin – bu daha netbook daha hafif dizüstü bilgisayarlar gibidir. Bir sey birisi bir 11 ile bir netbook çagirir satin alirsaniz – veya 12-inç ekran, size eslik eden ¬ nek ve bulunan ekran ve daha agir bir bilgisayara daha büyük bir durum aliyoruz. Bence, 10-inç ekranlar (arti veya bir inç veya iki eksi onda) veya daha az olan sadece bilgisayar gerçek netbook temsilidir.