klavye ve synthesizer türleri

Piyasada klavye farkli bir dizi vardir. Eger basina tam bir orkestra tek yapmak isteyen bazi biri iseniz, o zaman bir tasinabilir elektronik klavye iyi bir seçim olabilir. Her yerde ve her yerde onlari da tasiyabilir sadece, ayni zamanda hoparlör ve ritimleri farkli tür insa çok enstrüman sesleri, gibi özelliklere sahip. Daha gelismis klavye bazilari da bir örnek için müzik ve çalma kaydetmek için bir özelligi verir örnekleme yetenekleri denilen bir sey var. Gerçekten daha ciddi müzik içine yapim Ancak, o çok gelismis ve saglam kabul edilmelidir elektronik klavyeler yer vardir.

Ayri elektronik klavyeler düzenli klavye daha ileri teknolojiye sahip olan synthesizer da vardir. Dijital ses kayit yetenekleri ile bir örnekleyici neredeyse onlarla bir zorunluluktur.

Sonra bir cihazda dolu tam bir stüdyo gibi bir is istasyonu olarak bilinen bir sey vardir. Is istasyonlari numune, ritim ve müzik her türlü olusturmak için bir is istasyonu üzerinde iseniz gerçekten bile tek bir ek araç gerek olmazdi perküsyon vb gibi son derece gelismis özellikleri ile birlikte gelir.

Bazi elektronik klavyeler de onlari bagli almak ve diger bilgisayar ya da elektronik aleti her türlü iletisim saglayan MIDI veya Müzik Aleti Dijital Arabirimi yetenegi var. Bir piyano sever ve gerçek bir sey simartmak degil, her zaman maliyetleri daha düsük ve çok yüksek tasinabilir bir dijital piyano için gidebilirsiniz. Çünkü oldukça gelismis özellikleri ve teknoloji profesyonel müzisyenler tarafindan kullanilabilir.

dikkate özellikleri

Eger elektronik klavye çogundan alacak standart akustik ve elektronik aletler ve en az 47 önceden kaydedilmis seslerin 128’dir. Bu önceden kaydedilmis sesler farkli müzik türleri için olsun temel ritimleri vardir. Daha gelismis klavyeler dogal olarak çok gelismis müzik özellikleri ile gelecek. Ayrica koro, gecikme veya artirilabilir veya azaltilabilir adim üzerinden müzik kadar gerçekten caz özellikli birçok dijital efektleri kullanabilirsiniz.

Bir klavye seçimi ile ilgili temel bilgiler çok ile, kendiniz için dogru bir müzik yapimcisi bulmak ve onunla yapici ve yaratici almaya baslamak için emin!