kilavuzlari iyi laptop batarya satin almak için

Dizüstü bilgisayarlar kullanilan en eski pilleri biri bugün çok nadiren kullanilan NiCad, baska bir sey Nikel Kadmiyum vardir. Gün için kullanilan laptop bataryalari ile kiyaslandiginda bu Nikel Kadmiyum veya NiCad piller çok agirdir. Bu NiCad piller hafiza etkisi egilimli ve agir metaller içerdigi için onlar çevre dostu degildir. Simdi pil Bu tip pillerin üretim durduruldu üretmektedir. Nikel Metal Hidrit veya NiMH piller hafiza etkisi egilimli olmasi olasiligi daha düsüktür, ama NiCad pil ile karsilastirildiginda daha iyi güç üretir. Ancak birçok sirket de NiMH piller üretim durduruldu.

Lityum Iyon veya Li-Ion piller lityum iyon ya da Li-Ion piller uyumlu olarak dizüstü bilgisayarlar ve diger dijital araçlar bugün kullanilan en yaygin olarak kullanilan piller, mükemmel güç ve agirlik daha az saglar oldugunu. Li-Ion piller, dijital fotograf makinesi gibi daha küçük ve daha hafif cihazlarda çok yararlidir
, Telefonlar mobil ve dizüstü bilgisayarlar tabii ki. Lityum Iyon pillerin bir diger büyük avantaji, hiç hafiza etkisi olmaz olmasidir! Ancak bu piller kendi ömrünün sonuna dogru hizla bosalir egilimindedir. Bu durumda, o zaman bu pilin degistirilmesi gerektigini, bir göstergesidir.

laptop batarya satin alma rehberi

Bir dizüstü bilgisayar pil dizüstü için gereken güç kaynaklari elektrik enerji kaynagi saglar. Laptop batarya bu iki ucu bir devrede baglandiginda, diyelim ki onlar dogal olarak diger laptop batarya bir ucundan elektron iletimi için olan elektrokimyasal aktif hücrelerin bir arada kullanir. Bir dizüstü bilgisayar pil bir saat pil gibi, son derece portatif olarak tasarlanmis olabilir, ya da bir araba aküsü gibi çalisma kosullarinda asiri, dayanacak sekilde insa edilebilir.

Sadece araba gibi, dizüstü bilgisayar pil “sürücü” nasil dizüstü bagli olarak daha uzun sürer. Modern laptop pilleri bilgisayar ve kullanici çalisan programlarin gücü ihtiyaçlarina bagli olarak üç ila bes saat son egilimindedir. Birkaç sey dizüstü pil aniden sürece yönelik ücret holding tam sarj veya durur degil ne zaman kadar sinir bozucu oldugunu, bu durumda, büyük olasilikla yeni bir pil satin almak isteyeceksiniz.

Bir dizüstü pil satin alirken, büyük ihtimalle sadece bilgisayarinizda uygun bir ya da iki seçeneginiz olacak. Bilgisayariniz için mevcut en uzun ömürlü pil seçin. Laptop pilleri birkaç farkli türü vardir; her teknolojileri bir dizüstü bilgisayar kullandigi pil türü için özel olarak tasarlanmis olmasi gerekir, çok farkli oldugu için. Çogu dizüstü sadece pil teknolojisi bir tür kullanmak için tasarlanmistir.

http://www.laptopbatterydepot.com/