dijital veri için mikrofilm – basit bir çözüm ile karmasik bir sorun

Mikrofilm 1990’larda erken elektronik belge yönetimi ve CD-ROM ortaya çikmasi önce birkaç on yil için doküman yönetimi sanayi için tercih edilen biçimi oldu.

Bu görüntüleme ve basili kopya geri yazdirmak için sistemde birçok farkli biçimlerde mikrofilm büyük bir birikim, tüm gerektiren özel (ve pahali) ekipman oldugunu, bu nedenle, izler. Onlar bakilirsa, onlar sik ??sik gerekli genel bilgileri içerir olsa bile, bir EDM sistemine entegre edilemez.

Sayisallastirma mikrofilm için teknoloji hazir: yapilacak karar iyi etki için istihdam için nasil.

Kendi yazici içeren bir sayisallastirma okuyucu yazici eski mikrofilm okuyucu yazici kadar ayni sekilde tek basina bir cihaz olarak kullanilan, ancak tarama teknolojisi yararlanarak yerine eski Xerox süreç olabilir. Bir resim dosyasi makinenin kendi lazer yazici, A4 boyutundan büyük orijinalleri çok küçültülmüs boyutta üretilecek bu varlik olumsuz kullanarak A4 çikis üretilir. Ölçekleme sorunun çözümü taranan görüntü bir ag çizici gönderilmesini saglayan bir ag sürücüsü olarak okuyucu yazici yüklemektir. Orijinal mikrofilm bir ölçekte dahil, o zaman dogru bir tam boyutlu baski üretilebilir: degilse, yazici yazilimi standart kagit boyutlarindan birini, A4 A0 yazdirmak için ayarlanabilir.

Bu set up mikrofilm orijinal haliyle muhafaza olacak erisim, istege bagli düsük hacimli için bir gereklilik hizmet vermektedir.

Öte yandan, yüksek hacimli dönüsüm en iyi otomatik ve yüksek hizda rulo mikrofilm, mikrofis ve 35mm diyafram kartlarini tarar uzman makineler tarafindan servis edilebilir. Bu cihazlarin yüksek sermaye maliyeti büyük arsiv dönüsüm öngörülen ediliyor sürece maliyet etkin degildir anlamina gelir. Alternatif olarak, uzman tarama sirketin kullanimi büyük sermaye yatirim yapmadan maliyet avantajlari çogu elde edecek.

Tüm mikrofilm formatlari dahil olmak üzere tarama hizmetleri, bir dizi saglayan uzman kuruluslar vardir. Gerekli, ya da bir EDM veya is akisi sistemi ile arabirim olabilir aranabilir bir veri tabani içine monte ise Taranan görüntüler tam ölçekli, basili dönüstürülebilir.