bilgisayar klavyeleri ortaya çikan egilimler

Bilgisayar tasarim, itiraz ve islevleri uzun bir yol kat ederken klavye gibi onlarin giris cihazlari da gelismistir. En popüler kullanilan tasarim çogu bilgisayar klavyeleri için QWERTY düzeni. Adi sol tarafta ilk alti alfabe düzeni türetilmistir. Bilgisayar klavyeleri genellikle 104 tuslari var ama kisayollar, multimedya tuslari ya da oyun tuslari vb Klavye ayni zamanda Ingilizce disinda bu tür Ibranice ve Latince gibi farkli dillerde gelmek gibi gelismeler ile daha fazla tusa eklenir.

Klavye sadece yazarak yaninda gerçeklestirmek için fonksiyonlari bir dizi var. Klavye de komutlari islevi yerine getirir. Sifreler çesitli kombinasyonlari bilgisayara özel komut vermek için kullanilir. Windows gibi + D kombinasyonu tüm uygulama en aza indirir ve masaüstü gösterir. Alt + Tab kombinasyonu çalisan uygulamalar arasinda gezinmek saglar. Klavye ayni zamanda oyun amaçli yaygin olarak kullanilir.

Dört ok tuslari genellikle çogu oyunlar için hareket kontrolleri olarak kullanilir. Oyunlar da oyunda özel güçler artirmak için tus kombinasyonu var. Bunlar tus kombinasyonlari çesitli kümesi için adamak tuslari bir dizi var Logitech oyun klavye, gibi özel oyun klavye vardir bu nedenle birlestirmek için genellikle zordur. Bu oyun kolayligi ve zahmetsizce sik kullanilan komutlari isleme izin verir.

En popüler klavye oldukça esnek degil, katlanmis veya sivamis ve silikon yapilmis olabilir uygun esnek olanlar vardir. Herhangi bir yüzey kullanilan ve tasimak için son derece tasinabilir olabilir lazer isletilen klavye de vardir.

En son klavyeler sik ??kullanilan uygulamalar için çesitli multimedya tuslari gösteris yapmak. Bu multimedya tuslari medya oynatici, web tarayici, sessiz, e-posta istemcisi, ses kontrolü ve çok daha fazlasi vardir. Birçok klavye da flash sürücü hizli erisim için popüler USB baglanti noktasi var. Bu eklemeler ile klavye yükseliyor maliyeti, ama onlar fonksiyonlari basitlestirilmesi için iyi bir kerelik bir yatirimdir.

Kablolu olanlar en popüler kullanilan ancak kablosuz klavye de kabul kazanmaktadir bulunmaktadir. Kablosuz olanlar kizilötesi veya Bluetooth teknolojisi üzerinde çalisan ama çalismasi için pil kümesi olmasi gerekir. Karanlikta kullanilabilir LED flas klavye gibi piyasada birçok benzersiz seçenekler vardir, oyun klavye ve uygulama merkezli klavye benzeri vardir.

Sen popüler online alisveris üzerinden web tabanli online bilgisayar Klavye satin alabilirsiniz. Iyi firsatlar Bilgisayar Klavye alabilirsiniz ve bütçe ise düsük fiyat bilgisayar klavyeleri de bulabilirsiniz.