bir barkod tarayici nasil çalisir

, Ilk barkod üretilir ve okunan anlamak önemlidir nasil bir barkod tarayici is oldugunu anlamak için.

Her barkod barkod barlar bir dizi olarak tanimlanan özel sembolleri vardir. Barkod ayirt etmek için yolu yükseklik ve genislik hem de bar aralik geregidir. Bar her serit kullanilir barkod alfabesi dizi hangi türüne bagli olarak bir sayi, karakter veya alfanümerik karakter temsil edebilir.

Genellikle bir barkod barkod baslangiç ??ve bitis noktasi belirtmek için bir baslangiç ??ve bitis çubugu içerir. Bazen saglama bar denilen ek bir bar bulunmaktadir. Saglama bar amaci barkod hesaplamasindan sonra dogru ve barkod dogrulugunu garanti olup olmadigini belirlemek için kullanilir.

Barkod tarayicinin photosensors sonra barkod okuma ve elektrik akimi çevirebiliriz. Çubugunun her serit bir karakter esdeger oldugu için, barkod yazilim kolayca bir monitörde görüntülenebilir okunabilir metin içine bu elektrik sinyalleri dönüstürebilirsiniz. Bu süreç aslinda çok hizli ve birkaç milisaniye sürer.

Günümüzde barkod tarayicilari modelleri birçok çesidi vardir. Kullanim sanayi tipi ve çalisma ortami çok baglidir. Örnekler masaüstü modelleri, el ve tasinabilir modellerdir.

En popüler türü biri kablosuz barkod tarayici. Onlar kablosuz baz istasyonu ya da is istasyonlari baglanmak ve kablosuz kapsama yariçapi içinde oldugu sürece terminale veri geri iletebilir.

Isçilerin kolayca garip pozisyonlarda veya açilari yerlestirilebilir bir barkod tarama nerede Kablosuz barkod tarayici genellikle depo sektöründe kullanilmaktadir. Ayrica mal genellikle bir yerden baska bir yere hareket ediyor sektörlerde kullanilir. Kablosuz barkod tarayici kullanarak hareket özgürlügü ve böylece daha verimli saglar.