3d Yazici – yenilikçi prototip

Saat, araç ve deneyim gerektiren kullanilan prototip üretimi. Çizim kagit tasarim basarili ustalar tarafindan özenle ve agri ile takip edildi. , Büyük hantal ve gelismis ekipmanlari modelleri yaratma geleneksel teknikler gereklidir. 3 boyutlu yazici ile, teknoloji tüketen çok zaman ve hizli prototipleme için ihtiyaç eksiklik ele almistir.

Bu hizli prototipleme teknolojisi adi verilen bir bilgisayar destekli üretim sürecidir. , Üç boyutlu bir modelinin olusturulmasi geçmiste plastik kaliplari veya metal modelleme teknikleri kullanimi farklidir. Kopyalari, reprodüksiyon ve prototip teknoloji ile üretim malzeme katman olusturulur.

Tasarimin kavramsal asamalarinda özel tasarlanmis 3 boyutlu modeller olusturmak için gelismis prototip üretimi faydalari mühendisler, tasarimcilar, teknisyenler ve hobi. Prototip düzeltmeleri, gelistirmeleri ve proje tamamlama görmek ve islemek için gerçek bir modeli olan tarafindan yürütülmektedir.

Bilgisayar destekli tasarim sayisiz avantajlari geleneksel prototipleme teknikleri üzerindeki kenar olusturmaktadir. Bu yazicilar, tabii ki, daha hizli daha kolay, verimli maliyet, arzu ve daha uygun bulunmaktadir. Bir 3D yazici önceki uzun ve zamaninda üretim teknolojileri ortadan yapti. Bu kendi atölyesinde konfor saglar ve pahali araçlari ve yetenekli ustalar kullanimi ortadan kaldirdi.

Bir 3D yazici makul, boy kompakt, esnek, güvenli ve kullanim kolayligi olmanin avantaj sahiptir. Geleneksel teknikleri ile karsilastirildiginda, tehlikeli teknik, toksik kimyasallar ne de bu süreç içinde herhangi bir toksin içermez. Üretim özellikle temizlik modelleri ve çalisma alani içinde, önemli miktarda en aza indirgenmistir sonra çalisir. Hiz, maliyet ve basitlik alanlarinda avantajlar kalan.

Geleneksel teknikleri ile olusturulan prototip malzeme kati bloklardan insa edilmistir. Mürekkep püskürtmeli baski teknigi granül maddelerin kullanimi malzemeleri birlestirmek için yapti. Model asiriliklari kesilip sonra üretildi.

Bilgisayar enjektörler sivi polimerler kullanarak tasarim yazilimi el sanatlari bir kopya yardimci oldu. Mürekkep püskürtmeli meme ile haddelenmis tabaka malzemenin az miktarda üç boyutlu bir modelini olusturmaktadir. Bu malzemeler ultraviyole isik ile tedavi edilir. Kopya herhangi bir fazlasi ile sifirdan insa edilmistir ve özgün tasarim ayirt edilemez olacaktir. 3D yazici yazilimi malzeme kat kat hesaplar olarak uzunluk, genislik ve yükseklik özellikleri karsilanmaktadir. Hizli prototipleme Bu sofistike yaratici yeteneklerini artiracak.

Teknoloji 3D yazici yeni bir yenilik getiriyor gibi ek avantajlar kullanilabilir olacak.