cpu sogutma fani hakkinda daha fazla bilgi için yararli ipuçlari

Bilgisayar islemleri son zamanlarda büyük ölçüde asiri isi emisyonu tarafindan engellendi. Bilgisayar sistemi bir sekilde olarak sistem serinlemek için bir yol ile monte edilmesi gerekir. CPU sogutma fani bilgisayar sisteminden asiri isi disari sürüs ve serin aktif sogutma olarak adlandirilir bilesenleri tutma eylemi içeri giriyor. Bilgisayar sisteminin önceki bilesenleri kendilerini sogutmak mümkün olacaktir ama modern bilesenleri sogutma ekstra bir formu gerektirir. Kisa bir süre için çalistirdiktan sonra, bu modern islemciler çogu asiri almak ve isi dagilimi ihtiyacim var.

Ortak CPU sogutma fanlari çogu, daha sonra sicak hava disinda disari atmak disinda karinca sistem birimi içine soguk hava çekmek bir sekilde tasarlanmistir. Bu durumda degil ise, o zaman, belirli bir bilesenin sogumasi için, fan için bir sogutucu üzerinden sicak havanin hareket eder. Islemciye bagli gelir fanlari genellikle bir sogutucu ile donatilmistir. Bu sogutma etkinligi artar hava ile temas halinde olan isitmali alan yüzey alaninin artirilmasi gereklidir.

Çogu insan kendi makine etkin bir sogutma sistemine sahip ihtiyaci görmüyorum. Bilgisayar sistemi isi çok üreten, isi tarafindan tahrip olabilir bazi bilesenler vardir. Üretilen isi miktari normal asarsa Bu sadece olur. Dizüstü bilgisayarlar ayni yardimci olmak için bir dizüstü bilgisayar sogutucu ile donatilmistir. CPU fan önemli kullanim sogutma ekipmanlari ve herhangi bir asiri isi kovma gerektirir.

Bu sogutma fanlari da var dezavantajlari var. Bazilari bazilari da isi ve toz kötü transferi sahip olabilir durumdaki makineyi içine hava üfleme çok kötü olabilir. Bu dezavantajlar büyük ölçüde fanin performansini etkileyebilir. Fan toz birikir, bu sogutma süreci yavasladi gibi düzgün çalismiyor.

Bu fan temizleme ve birikmis toz üfleme tarafindan uygun bakim yapilmasi çok önemlidir. Bu düzenli olarak performansini engelleyen fan toz herhangi bir birikimi kurtulmak saglar. Bu bilgisayarlar ihtiyaçlariniza uygun bir sogutma fani almak için de çok önemlidir. Piyasada bulunan sogutma fanlari çesitli türleri vardir. Makineniz için dogru bir seçme çok iyi sistem bilerek içerir. Farkli sistemler için fanlar farkli türleri vardir. Uygun birini seçin.