nasil bir pc hizlandirmak – birkaç basit adimda

Su anda kendi ve kisisel bilgisayar (veya kisaca PC) çalisir, o zaman sistem biraz daha hizli çalismasini saglamak için kullanabileceginiz birkaç yöntem vardir. Çaba biraz ile bir PC hizlandirmak için su adimlari izleyin.
sistem araçlari
Windows isletim sistemi kullaniyorsaniz, kullanmak için gereken tüm bilgisayarinizda zaten yüklü olarak gelir. Sadece start dügmesine tiklayin ve ‘Aksesuarlar’ (su anda Windows Vista çalistiriyorsaniz, o zaman ‘Tüm programlar’ tiklamaniz gerekebilir sen Aksesuarlar ‘görmek mümkün olacak önce) gidin. Eger ‘Aksesuarlar’ tiklayin sonra, ‘Sistem Araçlari’ adli bir klasöre gidin gerekir. Bu klasör içinde, araçlarin her türlü bir PC hizlandirmak için bulacaksiniz.
disk temizleme
Kullandiginiz gereken ilk araci disk temizleme denir. Bu araç, bilgisayarinizdan gereksiz dosyalari silme sürecinde size yardimci olacaktir. Bilgisayarinizda daha az dosya oldugunda, daha hizli çalisacak. Program Geri Dönüsüm Kutusu ve geçici Internet dosyalari gibi seyler silmek yardimci olacaktir. Bu gerçekten bilgisayarinizda tutmak gerekmez dosyalardir. Eger mutlaka önerdigi her seyi silmek istemiyor, çünkü sadece, dikkat edin.
disk birlestiricisi
Büyük olasilikla en güçlü bir sonraki araci, ve, disk birlestiricisi olarak adlandirilir. Birlestiricisi araci sabit diskinizdeki dosyalari düzenlemek için yardimci olacaktir. Sabit disk dosyalarinizi saklanir bilgisayarinizin donanim içinde fiziksel parçasidir. Bellek sabit diskinizde bulundugu bu araç aslinda fiziksel olarak tasimak olacaktir. Bilgisayarinizi daha hizli bir sekilde erisebilirsiniz nerede sabit diskte bir yerde en sik kullanilan dosyalari yerlestirir. Bu bitti ve hiç, özellikle bir süre için bilgisayar kullaniyoruz, bilgisayariniz büyük bir hizlandirir.
Görüyor musun? Eger bilgisayarinizi hizlandirmak için gerekli araçlari zaten isletim sistemi ile yüklenir. Bu bir PC hizlandirmak için o kadar da zor degil, sadece bunu yapmak için bilmek gerekir.