saglam dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayar

Onlarin garip ve çok güzel tasarim arkasinda, saglam dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayar kaba ortamda ve genellikle açik çalisan bazi insanlar çok fonksiyonel bulmak ekipman büyük bir parça vardir.
Saglam dizüstü bilgisayarlar gibi yagmurlu ya da tozlu bir ortamda, hatta kabaca tedavi edilmesi gibi zor sartlarda düzgün çalismasi edebilmek için tasarlanmis bilgisayarlardir.

Taninmis sirketlerin çogu saglam bilgisayar insa ediyoruz ancak diger daha özel askeri ya da endüstriyel kullanim için bu bilgisayarlarin saglar. Onlar su geçirmez ayni zamanda toz geçirmez olmasi ve darbelere karsi ve hatta bazen mermi etkileri insa ediliyor.
LCD saglam dizüstü bilgisayarlar, endüstriyel LCD ekranlar, ve endüstriyel LCD dokunmatik ekran kullanilan ve satilan ekipmanlar en sik parçalaridir. Genellikle özel dokunmatik ekranlar gibi özel ekran çözümleri kullanin.

Sadece büyük bir kabuk gibi bakmak bile, bu saglam dizüstü bilgisayarlar güvenilir ve hizli olarak insa bilgisayarlardir. Bunlarin çogu onlari dahil en son teknolojiye sahip nedeni budur. Ayrica ordu tarafindan kullanilmak üzere insa ediliyor, bu dizüstü bilgisayarlar bazen güvenlik sistemleri var ve sadece yetkili kisilerin kullanmasina izin için parmak izi tarayicilari ve hatta kart okuyuculari olacaktir.
Saglam dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayar bulma üzerine, ayni zamanda sadece birkaç örnek vermek için saglam monitör ya da saglam klavye olmasi mümkün olacak. Sert kosullarda çalisan insanlar saha servis yönetimi gibi, sadece saglam malzeme kullanimi bir sanayi ortaminda veya dis mekan kullanimi için gibi. Etrafinda toz veya soklara ne bagli oldugunda normal bir dizüstü bilgisayar ya da normal bir bilgisayar kullanarak iyi bir fikir degildir. Bu toz veya yagmur ile temas ya da çok sik asagi düserse gelirse bir ev veya ofiste kullanilan ekipman bir parça kolayca yikmak olacaktir. Saglam ekipman gereklidir nedeni budur.

Bu saglam dizüstü bilgisayarlar için sanayi uygulamalari büyük. Onlar uçaklar, helikopterler ya da sadece araçlarda askeri de itfaiye ya da polis memurlari gibi kamu güvenligi sektöründe kullanilan, ancak. Bunu süpheli yoktur ve her zaman görmek bile, bu bilgisayar ve elektronik ekipman çesitli durumlarda önümüzde her gün kullanilir.

Sonunda, her durumda kendi ekipman belirli parçalari ve elektronik aletler farkli degildir sahip oluyor. Bu özel olarak tasarlanmis ve normal bilgisayarlar sadece yeterince ise yaramaz özellikle kosullarda kullanilmak üzere insa edilmis bilgisayarlar görmek için mantikli.