ram hakkinda bilmek

pc sistemleri tüketicilerin bu koç depolama bilgisayar veri biçimi olarak hareket rasgele erisim bellegi anlamina gelir bilir. Halen ram herhangi bir sirada erisilebilecegini veri depolama saglayan entegre devreler seklinde bulunur. Ram ilk kelimenin anlami ne olursa olsun, fiziksel konumu degil, daha önceki veriler ile ilgili gereken gerekli zaman herhangi bir noktada tarafindan alinabilir veri herhangi bir parçasi. Yani bu sekilde kayit ortamin fiziksel hareket dayali manyetik diskler ve optik diskler gibi koç depolama aygitlari.

Tüketiciler veri aktarimi ve alma süresi bir sonraki ögenin fiziksel konumu kavramina dayali farkli oldugunu göre daha ram hareketi daha uzun zaman alir oldugunu göreceksiniz. Insanlar da bu güç kapatildiginda bir kez bilgiyi nereye gittigini ram bellek uçucu tür bagli bilmeli. Ram anilar birkaç çesit rom ve ne de flas olarak adlandirilan flash bellek içerir. Eski ram sadece 1952 yilinda gelistirilen manyetik çekirdek bellek olarak görünür. Bundan sonra geç 60’lar ve 70’lerde piyasaya sürüldü statik ve dinamik entegre ram devreleri gelisimi kadar hala kullanimda ram en eski formudur. Çok ana bellek fonksiyonlari ve bazilari uygulanmasi için röleleri, gecikme hatti bellek ve vakum tüp düzenlemelerin çesitli kullaniyorlardi ram bilgisayar üretim rasgele erisim ve bunlarin az degildi önce.

Daha sonra vakum lambali ve bu rasgele erisim kayit bankalar ve kayit gibi daha küçük ve daha hizli anilar için kullanimlari olan ayrik transistör disinda insa sürgüler. Yazilabilir ram magaza birkaç modern türlü flip-flop eyaletinde veri bit benzer SRAM ve bu dram, eprom, eeprom, ve flas gibi kapasitör sarj gibi gibi. Ram çesitli devresi algilar ve de eslik biti ve hata düzeltme kodlari yardimiyla depolama veri mevcut bellek hatalari olarak adlandirilan dogru rastgele hatalari tasir. Ram tüketicilerin en iyi sonuçlar için birçok elektrikli cihazlarda kullanim yapmadan önce bilgi sahibi olmalidir.