Platespin sunucu konsolidasyonu nasil

Bu sunucularin taban alani bir çok yer almak, ve güç için bir sir degil. Sonuç olarak, bazen rahatsiz edici görünebilir. Alani ve güç tasarrufu için bir yolu sunuculari konsolide etmektir. Sunucu konsolidasyonu gecikmis konsolidasyon süreçlerinin sikintilarinizi bazi kolaylastirmak için çok önemlidir. Sunucu konsolidasyonu projeleri de otomasyon ve sanallastirma ile hizlandirilabilir. Platespin sunucu konsolidasyonu konsolidasyon projeleri hizlandirmak ve hatalari azaltmaya yardimci olur. Bu aslinda fiziksel makineleri temas zorunda kalmadan yapilir.

Platespin yöneticileri konsolidasyon projeleri için kapasite planlamasi hizlandirmak için kaynak kullanimini ölçmek ve degerlendirmek için izin verir. Bu uzaktan sunucu hakkinda bilgi toplayarak gerçeklestirilir. Bu bilgiler sunucu isletim sistemi, bellek, CPU hizi, ag ve bellek olabilir. Platespin sunucu konsolidasyonu Windows NT, 2000 ve 2003 sistemleri üzerinde çalismaktadir. Sistem ajanlarin yardimi olmadan çalisir. Bu nedenle, el ile yazilim dagitmak için gerek kalmaz. Bazi ajan bagimliliklari eksik riski de bu durumda ortadan kalkar. Platespin de çok basit ve hafif, bu yüzden hemen hemen bir dakika içinde veri toplamak baslayabilirsiniz.

Platespin tamamen veri sanal göç fiziksel otomatiklestirir. Bu sunucular hizli ve daha kolaylikla konsolide saglar. Kullanici sunucular çesitli barindirilan bir tam fonksiyonlu sanal makineye Windows veya Linux çalistiran makineleri dönüstürmek saglayan bir sürükle ve birak arayüzü vardir. Bu sunucular VMware GSX Server Microsoft Virtual Server 2005, ya da sadece bir Platespin Esnek Görüntü dosyasi içerir.

Ag yapilandirmalari, CPU döngülerini disk alani ve bellek ayirmalarini tüm oldukça hizli bir sekilde dönüstürülebilir. Dönüstürme islemi gerçeklesiyor gibi bu kolayligi sag boyutu hedef sunucular için kullanicilar saglar. Dogrudan bir sonucu olarak, veri merkezleri konsolide olmak edebiliyoruz sunucu sayisini artirmak mümkün yapilir. Bu da kaynak kullanim oranlari optimize eder.

Sever konsolidasyon karmasik görünebilir, ama dogru program oldukça basit yapabilirsiniz. Platespin çok süreç otomatik ve hizli bir sekilde çok farkli faktör dönüstürülmesini saglar. Bu konsolide sunucular için toplam süresi azalir demektir.