nedir-toner-

Toner olan davranis bir sivi oldugunu hatirlatan ve olusan 5-30 mikron büyüklügünde yuvarlak parçaciklardan olusan çok ince bir toz, bir:
reçine veya mum – statik elektrik, bu amorf silikon dioksit gibi adjuvanlarin andsmall miktarda bir sarj kontrol madde olarak kullanilan – – bir ayirici olarak istenilen renk effectmagnetized metal oksitler elde etmek – mümkün tocolor pigmentler için kagit üzerinde toner düzeltmek için.

Toner özellikleri Yazici marka ve bir yazici toner karistirma farkli marka yazici yanlis veya düsük toner okumak için neden olabilir her zaman özel ve belirli vardir. Buna ek olarak, bu sabitleme ötesinde yaziciya zarar verebilir. Elektrik yapistirma ajani olarak görev kaynastirici, burn out ve bir yangin baslayabilir.

Dogru depolandiginda Toner yok son kullanma tarihi vardir, ama neme baglamak egilimindedir. Özellikle dolum ile daha büyük birimler için, bu uzun yasam için sorunlu olabilir.
Toner zararsiz bir madde degildir. Bir toner kartusu açti ve toner elle doldurulmus oldugu sistemlerde, siki talimatlari devam ve dolum zaman buna göre hareket izin vermeyin.
Toner dökülürse eger ne olursa olsun nedeni, asagidaki kurallar geçerlidir:
Toner ince toz özelligi vardir, bu nedenle room.Do toner vakum degil havalandirin. Vakum mikro filtre ince toner parçaciklari tutmak ve bir patlamaya neden olabilir tozlu kosullarda olusturamazsiniz. Bu kümeleri ve sonra soguk suya batirilmis bir bezle silmek, böylece bir su sprey sise ile toner püskürtün. Sicak ya da sicak su kullanmayin – bu sadece toner baglamak neden olur.