lazer baski

Tüm lazer yazicilar standart mürekkep püskürtmeli için çok farkli bir sekilde çalisir. Mürekkep püskürtmeli bir yazici dogrudan PC’den veri almak ve en kisa sürede alindiklari olarak sonuçlari yazdirir. Bir lazer yazici bir toplam farkli bir yöntem çalisir hangi yöntemi nedeniyle katilir.

Lazer yazicilar, sayfayi yazdirma islemi girismek önce bir sayfanin nasil görünecegini daha kapsamli bir resim olmasi gerekir. Bu basarmak için bir lazer yazici toplar ve yazdirmaya baslamadan önce onun bellek içinde yerel bir sayfa hakkinda gerekli bilgileri depolar. Mürekkep püskürtmeli yazicilar ve lazer yazicilar arasinda baski baslangiç ??genellikle daha büyük gecikmeler nedeni budur.

Bir lazer yazici ayrilmaz görüntüyü yazdirmak için sayfa üzerinde çalisacak bir davul birimidir. Bu aldiginda standart bir mürekkep püskürtmeli yazici her karakter yazdirilir, ancak bir lazer yazici baski baslamadan önce son sayfa daha kapsamli bir resim gerekli olan sayfa boyunca rulo bir davul kullandigi için. Bir lazer isini dogrudan tambura sayfalarin görüntü proje için kullanilir. Bu davul selenyum adi verilen bir madde kaplidir. Lazer isini tarafindan vurulduktan sonra selenyum kisimlari elektrostatik yük kaybeder. Bu yöntem, açiga olarak bilinir.

Kuru mürekkep seklidir yazicida toner, toner tambur üzerinde ücret alanlara çekti ve davul bir resmi tam üreten yüksüz alanlarindan püskürtülmüstür. Kaplama kuru toner ile davul gelismekte olarak bilinir. Lazer yazicida davul sayfaya resim iletmek için kagit üzerinde sarilir.

En fazla gücü isleminin eritme bölümü olarak bilinir. Sayfa bir isi birlestirerek ve kuvvet gereklidir uymak için kuru toner parçaciklari almak için. Bu amaca ulasabilmek için, kagit, bir isitici biriminin geçirilir. Tipik bir isitici ünitesi sikica kagida isitilmis toner sikistirir bir kauçuk rulo ardindan sayfa boyunca çalisan bir isitilmis silindir kullanir.

Toner tambur baski baslamadan önce üzerinde maruz sayfanin tam bir imaja sahip olmak zorunda degildir, daha çok önceden tanimlanmis bir derinlik için bir görüntü toplam genisligi sahip olmasi gerekir. Yeterli veri toplandigi zaman lazer baski is sürekli bir sekilde baslar.

Insanlarin kökeni 1960’larin sonunda kadar uzanan düsünüyorum lazer baski bir teknoloji olarak yeni bir sey degil. Ticari kitle pazari lazer yazicilar mevcut oldu önce 1984 yilina kadar almak ancak oldu.