laptop batarya bakim için en iyi ipuçlari – bölüm ii

Dizüstü bilgisayarlar insanlar bu gün kullanilan yaygin elektronik cihazlar biri arasinda yer aliyor. Bu is, eglence ve is için kullanilan çok amaçli elektronik cihazlar kümesi temsil eder. Insanlar onlar tarafindan saglanan tüm islevleri maksimum fayda almak istiyorum. Bunun için, tüm modern dizüstü bilgisayarlar uzun yedekleme süresi ile yüksek güç Li-Ion pil ile birlikte gelir. Ancak, yedekleme zaman üretici tarafindan artirmak veya azaltmak, bunlarin kullanimi ve bakimi ile ilgili olarak olabilir iddia etti.

Mevcut destek zamani artirmak veya dizüstü pil sagligini korumak için su ipuçlarini izleyin:

Uygun kosullarda pil kullanin – Genel olarak, pil yaklasik 68 en iyi çalisma ° F (20 ° C), fakat 95 ila 32 ° arasindaki sicakliklarda ° F (35 ° C 0 °) iyi eserler için bir pil saglayacak çok durumda. Pil performansini düsürebilir çok sicak veya soguk kosullarda çalismasini saglayan. Bu, ayni zamanda batarya ömrü üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Uygun kosullarda pil muhafaza edin kullanmak – bir ay veya daha fazla dizüstü kullanmayi planliyorsaniz yoksa, biz pil temiz, kuru ve serin bir yerde ayri olarak depolanmalidir tavsiye ederiz. Kalan pil% 70 ücret hakkinda sahip oldugundan emin da lütfen. Depolama sirasinda pil kendi kendine desarj yavas gerçeklestirir, bu pilin refah etkileyebilir çünkü, çok uzun bir süre (3 ay veya daha fazla) için saklamanizi öneririz kalmaz.

laptop bataryalari ile ilgili önemli bilgiler

Daha yüksek kapasiteli pil veya yedek pil – Bazi dizüstü bilgisayarlar da ayri bir satin alma olarak sunulabilir daha yüksek kapasiteli pil, bir seçenek sunulabilir. Eger dizüstü bilgisayarinizin takili süresini uzatmak için her iki yararlanabilirsiniz.

Pili degistirin – düzgün bakim olan bir pil en az 300 tam sarj etme ve bosaltmadan saglamalidir. Eger orijinal batarya daha uzun artik düzgün hizmet mümkün oldugunda yeni bir pil satin alabilirsiniz. Bu temel belirtisi bile kalibrasyon sonra çok daha kisa bir çalisma zamani oldugunu.

Pil geri dönüsüm – onlar çevreye zarar gibi çöp kutusuna eski notebook pil atmayin Lütfen. Aküler geri dönüstürülecek veya yerel belediye veya ticari programlari araciligiyla güvenli bertarafi için toplanmalidir.