kavrami mürekkep en adam piksel Qi varyant piksel qi ekran kullanan ilk ticari aygit olarak

2008 yilinda, Mary Lou Jepsen Her Çocuga Bir Laptop (OLPC) baslayan ve iyi Onursal Baskani olarak biliyorum Nicholas Negroponte ile dernek lider için Time dergisi tarafindan yüz yüz üst disinda, Dünya en etkili kisilerden biri olarak seçildi ve Teknoloji Media Lab Massachusetts Institute kurucusu. Nicholas Negroponte de Çocuk Dernegi basina Bir Dizüstü kurucusu biridir. Dernek kendi için tasarlanmis yazilim ve içerik ile saglam, düsük güçlü, iyi baglanmis dizüstü bilgisayarlar saglamak, egitim amaçli kullanimi için düsük maliyetli cihazlar olusumunu göz ardi için kurulmustur ABD, kar amaci gütmeyen, biri -güçlenmis, isbirlikçi ve eglenceli bir ögrenme deneyimi.

PixelQi Sirketi San Bruno, Amerika Birlesik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan düsük güçlü bilgisayar ekran teknolojisi, arastirma faaliyet gösteren bir firmadir. Ragmen, PixelQi geleneksel LCD’ler ile ayni üretim makine imal görüntüler, pil tüketiminden kaçinmak için, LCD ekranin arka plan isigi kapatmak için yetenegi ile seçenegi “Açik / Kapali LED” ile donatilmistir. PixelQi ekran da ortam isik kosullarinda çalisir daha az güç tüketen siyah ve beyaz yansitici modu, geçis seçenegi vardir.

2010 yili Eylül ayinin ikinci haftasinda, Notion Ink “Adam” tablet ilk kez entegre edilecek 10,1 inç PixelQi ekran, gelismeleri hakkinda güncel vardi. Simdi, Pixel Qi Corporation ilk dilimi Seri B finansman tamamlanmasi ile, PixelQi Corporation, kendisi duyurdu “3Qi ekran” teknolojisi ile bu üstün LCD ekran durumu. PixelQi A.S. ekran yani, kolay okunur multi-medya modunda düsük güç e-okuyucu modunda çalisan bir 10.1inch plug-and-play ekran ve günes isigi-hazir teknolojisi ile birlikte geliyor. Lenovo S10-2 ve Samsung N130 Notion Ink Adam ile çogunluga katildi diger cihazlar vardir.