Bir prototip yapmak için 3d yazicilar daha iyi bir sekilde

Geri gün içinde, insanlar elle modelleri yapmak zorunda kaldi. Bu bir elinizle gereken bir zahmetli bir süreç, detay için keskin bir göz ve çok zaman oldu. O kadar çok zaman aldi, çünkü, bunu bir modeli hayata yapmadan önce bir tasarim hakkinda oldukça emin olmak zorunda oldugu anlamina geliyordu modelleri, yapmak da pahali. Tasarim basarisiz olsaydi Ayrica,, sen bastan tüm sikici islemini baslatmak gerekir. Neyse ki, modern teknoloji modelleri yapilmis oldugu sekilde degisti. Simdi, 3D yazicilar dogru, hizli modeller olusturmak ve ödenebilir için kullanilabilir. 3D prototipleme daha popüler hale geliyor, ve bu yüzden görmek kolaydir.

3D prototipleme bir reçine modeli CAD (bilgisayar destekli tasarim) dosyalari yapildigi bir süreçtir. Daha yüksek çözünürlüklü modele göre daha uzun sürer hale ragmen bu modeller, ayrintili degisik seviyelerde yapilabilir. Bunun yerine detaylara dakika dikkat zorunda, sen 3D yazicilar sizin için düsünme yapalim. Ortaya çikan model, dogru ayrintili, dayanikli, ve hatta bitmis ürün nasil olacagini daha iyi bir fikir vermek için boyanabilir.

3D prototipleme tarafindan yapilan modeller reçine ince levhalar olusturulur. Böyle bir uygulama için tipik bir reçine kalinligi 0.004 iken ayrintilari gerçekten parlamasina emin olmak için “, daha yüksek çözünürlüklü modeller daha ince reçine, 0.002 kullanin”. En 3D yazicilar size modelinde istediginiz ayrinti düzeyini seçmek için izin verir, ancak ayrinti yüksek düzeyde olarak kalin reçine daha az yaprak karsi ince reçine daha fazla yaprak, gerektirir akilda tutmak gerekir. Bu süreç uzun sürer, bu yüzden buna göre zaman prototip sürecini emin olun.

, Daha yüksek çözünürlüklü modeller için, 3D yazicilar kullanarak büyük bir zaman kazandiran ölçüsüdür. Gone modelleri pahali ve üretmek için uzun bir zaman aldi hangi gün vardir. Bu gün, 3D prototipleme sayesinde modelleri yapmak daha fazla insan bunu yapiyor o kadar kolaydir. Daha iyi bir süreç çünkü bu popülaritesi artiyor: Daha hizli, daha kolay ve daha ucuz. Bu büyük ölçüde size modelden gelisiminde bitmis ürün gitmek için gereken süreyi azaltmak olabilir. Bu günümüz teknolojisi yararlanmak için emin olmalisiniz.