bir bilgisayar ekrani satin almadan önce bunu okuyun

Bilgisayar monitörü çok önemli bir bilesenidir. Bilgisayar size yapmaniz gereken görevleri tamamlamak için kullanabileceginiz birçok uygulama üzerinde çalismak tüm belgeler görüntülenir. Muhtemelen uzun bir süre monitör ekraninda bakan olacak gibi size zaman ve hangi ihtiyaçlariniz için en iyi olani düsünün esastir. Açikçasi kullanimi kolay bir monitör en iyi görüntüleme ekran deneyimi saglamak için parlak bir resmi vardir istiyorum.
Bilgisayar monitörünüzün seçmeden önce size seçim yapmaya karar vermeden önce dikkate almak gerekir birkaç faktör vardir:

boyutunu görüntülemek
Bugün piyasada bulunan monitör ekranlarinin boyutlari çok çesitli vardir. Boyutlari seçimi Müsait sadece birkaç yil önce bu sinirli boyutlardan hizla büyüdü. Artan seçim bilgisayar oyun sektörünün büyüme ile yapilacak çok sey vardir. Bilgisayar oyunlari bu toplam oyun deneyimi için normal ekranlar daha büyük gerektirir.

Büyük bir 24 inç ekranlar için 8.5 inç kadar küçük olabilir küçük dizüstü bilgisayar ekranlari araligi büyüklügü. Ancak, teknolojinin hizi ile bu boyutlarda artirmak için eminiz.

ekranini görüntülemek
Muhtemelen bir bilgisayar ekranina gelen en önemli göz bakmak görüntü kalitesidir. Birçok monitör üreticileri monitör üretmek için farkli teknolojiler çesitli kullanin. Bu teknolojiler görüntü kalitesi üzerinde belirleyici etkiye sahiptir. Bir monitör için arama yaptiginizda bu tür LCD ve TFT gibi açiklamalar karsi karsiya geleceksiniz. LCD sivi kristal ekran için kisa ve TFT ince film transferi anlamina gelir. Bilgisayar monitörü görüntü kalitesi hakkinda önemli faktörlerden biri farkli isik ortamlarinda bir canli ve net görüntü saglamak için yetenegidir.

ekran çözünürlügü
Çözünürlügü satin görüntü kalitesi belirleyen bir diger önemli faktördür. Daha yüksek çözünürlüklü bilgisayar ekraninda daha net keskin bir görüntü anlamina gelir. Mümkün oldugunca en yüksek çözünürlükte seçmelisiniz birçok yazilim uygulamalarinda kullanilmaktadir grafik miktari ile.
Ayrica bilgisayarinizda çalistirmak için kapasitesine sahip bir bilgisayar ekraninda seçmeniz gerekir. Eger oyun oynamak için genis 23 inç ekran istiyorsaniz Örnegin, o zaman bilgisayarinizda ekran karti ekranda düzgün grafik çalistirabilirsiniz olmadigini kontrol etmeniz gerekir.