anti-virüs yazilimi, güvenli bilgi islem için bir zorunluluk

Kötü amaçli yazilim saldirisi ve kimlik hirsizligi gibi yükselen durumlarda mücadele etmek için, anti-virüs yazilimi önemi oldukça belirgin hale gelmistir. Bu yazilim programlari tasarlanmis ve Truva atlari, solucanlar ve bilgisayar virüsleri gibi kötü amaçli yazilim tespit kaldirmak veya önlemek için kullanilmaktadir. Bazi anti-virüs yazilim programlari adware ve spyware önleme ve kaldirma yetenegine sahiptir. PC güvenlik destegi için bir uzman danisabilirsiniz. Diger seçenekler de vardir. Kendi üzerinde antivirüs yazilimi alabilirsiniz. Ama Eger anti-virüs yazilimi sag türünü seçmek saglamak için önemlidir. Bu yazida size bilgisayariniz için dogru anti-virüs yazilimi toplama emin olmak için bazi ipuçlari verecektir.

Dikkate almak gereken ilk sey, sunulan ve frekans güncellemeleri türleri. Virüsten koruma yazilimi ile ilgili en önemli sey virüs tanimi. Virüs tanimi güncel degilse o zaman bilgisayarinizi korumak için yeterince etkili olmayacaktir. Bu nedenle, sik sik virüs tanimlama güncellemeleri antivirüs yazilimi için gitmek gerekir. Otomatik güncellestirmeleri günde birkaç kez kurmak için izin birkaç iyi antivirüs yazilim programlari vardir.

E-postalari ekleri bilgisayariniza güvenlik için büyük tehdit olusturan bu yana, otomatik e-posta tarama özelligi yerlesik olan anti-virüs yazilimi için gitmek gerekir. Tüm iyi antivirüs yazilimi bu özelligi ile gelen ve otomatik olarak tüm gelen ve giden e-postalari tarama. Birçok virüs, kullanicinin bilgisi olmadan e-posta yoluyla aktarilir ve ancak bunu bu durdurabilirsiniz.

Antivirüs programi kullanici dostu degilse, ondan optimum çikti asla. Iyi bir antivirüs yaziliminin en önemli özelligi, kullanici dostu olmasi gerekiyor. Bilgisayar dünyasinda yeni iseniz, size karistirmayin bir program seçmek daha iyidir. Ancak, tüm yazilim programlari kullanimi kolay olmaya söz veriyorum, ancak tercihinize göre olani seçmeniz gerekir. Antivirüs yazilim gelistiricilerin çogu tarafindan sunulan ücretsiz 14 ile 30 günlük deneme sürümü vardir. Bunlari deneyin ve tercihinize göre dogru bir tercih olabilir.

Ücretsiz antivirüs ve antispyware piyasada yazilim, birçok indirme ve yükleme bu programlar oldugu için. Ancak bu ücretsiz sürümleri ücretli sürümleri kadar güçlü degildir. Ayrica, ayni zamanda en son tehditlere karsi bilgisayarinizi korumak için tüm özellikleri içermez. Yani, her zaman daha iyi güvenlik için ücretli bir antivirüs programi için gitmek tavsiye edilir.

Bunlar sorunsuz ve güvenli bilgisayar keyfi için üzerinde derin düsünmek gereken bazi önemli seyler vardir.