yazicilar baski belgeler disinda ne yapabilirim

Içinde yasadigimiz dünya mutlak otomasyon oldugunu. Geçmiste Belgeler sadece çogunlukla ofis bulundu türüne yazarlar üzerinde basildi. Zaman geçti Fakat, çalisma sartlari da degisti ve bilgisayar gelisine tüm senaryo tamamen degisti. Belgeler daha sonra Yazici denilen daktilo çok farkli özel bir makine üzerinde basilacak ihtiyaç vardi. Yazicilar farkli türleri vardir. Biz kisa bir süre Simdi mevcut yazici türlerini tanimlayacak:

* Nokta vuruslu yazicilar
* Lazer jet yazici
* Kabarcik jet yazici
* Mürekkep Püskürtmeli Yazici
* Renkli lazer jet yazici
* Düz yatak ve dikey çizici

Ayrica sira fotokopi ve yazici olarak, bir tarayici olarak çalisan bazi çok amaçli makineleri vardir. Çok iyi bir fotokopi ve faks olarak gerçeklestirmek bilgisayardan uzak yüklediyseniz.

Yazicilar bir “Sürücü” olarak adlandirilan kendi yazilimi tarafindan tahrik edilmektedir. Sürücü bilgisayar yazilimi ile yazici donanim köprü ve yazicinin tüm fonksiyonlari kontrol eder. Bilgisayar için yazici yerine belgelerin olusturulan olarak yazicidan rolü sadece onun kullanimi ile sinirli degildir. Ayrica bir faks makinesi olarak görev yapti. Özel FAX yazilimi telefon hattina bagli bilgisayarda yüklü. Yazici tek basina ve hiçbir operatör kullaniyor olsa bile, faks yazicida alinir.

Benzer sekilde, dönem baski agirlikli bir görüntü, ya da mektup veya tarama sonrasi görüntü olarak ya bilgisayardan bu isleme sonra belgenin nesil olarak adlandirilir.

Bakis baglanti noktasindan yazicilar, ag yazicilari ve olmayan ag yazicilarinin iki türü vardir. Ag yazicilari dogrudan bunun yerine terminal bilgisayarlardan veri toplar ve daha sonra “ilk olarak hizmet ilk gelen” Yazici için komut gönderir Host Server ile bir baglantisi var, dogrudan bir bilgisayara bagli degildir. Tek basina stand veya olmayan ag yazicilari dogrudan o makineden dogrudan komutu ile herhangi bir terminal bilgisayar veya tek basina bir terminali çalisma ile baglanir.

Bir yazici bir arada olan çok amaçli makineleri, tarayici, fotokopi ve faks iki farkli baglanti topolojisi modlarda da mevcuttur. Bir profesyonel olarak, bir yazici “All in One” kaçinmalisiniz. Bir tek bilesenin yikmak yani uzak diger çalisma bilesenleri alir.

Bu yazicilarin bir çok sey ama her ne kadar profesyonel ve ticari baski baski kalitesi eslesmiyor. Yüksek kalite veya toplu baski gerekiyorsa o zaman profesyonelce yapilir almak çok amaçli yazici üzerindeki avantajlari vardir.