Bilgisayarinizda yavas çalisiyor

Rasgele erisim bellegi RAM olarak da bilinir. Bu bilgisayarin geçici depolama aygitidir. Isleme çalisirken, verileri geçici olarak kisa bir süre için saklanir. RAM veri rastgele erisilebilir, çünkü islem sirasinda bilgi çok kisa bir süre içinde alinir. Bu bizim erisen veri önceki erisim bilgilerini ya da degil iliskili oldugu önemli degildir. Biz Bu bizim bilgisayar çok önemli bir parçasidir optik diskler, manyetik teyp gibi diger depolama ortamlar ile rasgele erisim bu tür yapmak için bekleyemezsiniz.

RAM bellek uçucu türü, saklanan verileri, en kisa sürede güç olarak veri kapali veya bilgi kaybolur sadece kosuluyla gücü ile korunur anlamina gelir. RAM iki kategoride bir Statik RAM ve digeri dinamik RAM tasimaktadir. Dinamik RAM veri sarj seklinde depolanir. Bu yüzden artan maliyet nedeni olan eklenmesi gerekir bu ekstra devre için zaman serinletici zamana ihtiyaci vardir.

Herhangi bir bilgisayarin islem hizi da RAM baglidir edilir. Bilgisayar isleme hizi da RAM gelistirme ile artar. Sadece yüksek kapasiteli RAM ile bilgisayarinizi RAM yerine ve daha yüksek hiz keyfini daha PC’nizin düsük islem hizi ile sinirli Yani. Fakat bir kere önemli faktörlerdir olan satis sonrasi hizmet, garanti vb için kontrol edin daha çok yapmaya karar verdi.

Eger yapmadan önce daha bilgisayariniza RAM degistirmek için gidiyoruz her RAM her Mother Kurulu için uyumlu olmadigi için istediginiz RAM Anne Kuruluna uyumlu olmasi gerektigini kontrol edin. Dogru teknisyenler gözlem altinda montaj isleri yerine seninkinden daha güvenilir oldugu için gelistirme için yetkili servis merkezi (kurulum) amaçli tercih ediniz.