sizin asiri isinma compter için yardimci

Bilgisayarlar ile büyük sorunlardan biri asiri isinma konulardir. Aslinda yaslaniyor ve asinmaya karsi çok sicak alir çünkü çogu donanim aslinda basarisiz çünkü bu büyük bir anlasma vardir. Isi uzun vadede bilgisayariniza berbat olacak. Eger asiri isinma bilgisayarinizi durdurursaniz bu sorununun yani sira rasgele kapali çikislar pek çok deneyim engeller.

Çalistirdiginiz, Windows SpeedFan adli uygulamayi indirin. Bu, bilgisayarinizin çekirdek sicakligini belirlemenize yardimci olur. Eger CPU çok sicak ya da çalisiyorsa söylemek mümkün olacaktir. Eger üst 40’li yaslarda oldugunu görmek Genellikle eger çok sicak.

Genellikle bu uygulama, bir bilgisayar kullanamiyorsaniz bu dokunmatik oldukça sicak sogumus olmasi gerekiyor. Her makine bir miktar isi olacak, ama asiri isi önlemek için çalisiyoruz budur.

Bilgisayarinizi toz. Bir masaüstü ile, fisini çekin ve içini toz. Ayrica özellikle basinçli hava bir kutu ile delikleri olsun emin olun. Bir dizüstü bilgisayar ile yapabilecekleriniz kadar iyi havalandirma olsun.

Sizin havalandirma engelleme asla aliskanligi edinin. Masa altinda itti ve duvara itti zaman masaüstü bilgisayarlar bazen kötü hava akimi var. Dizüstü bilgisayarlar bir battaniye ama her zaman hava akimi için sert bir yüzeye sol asla.

Makinenize daha fazla RAM ekleyin. Bu islemci çok sicakligini düsürerek ve varsayilan olarak performans artirma gibi her zaman aktif olmak zorunda degildir yardimci olur.

Dizüstü biraz sicak ise bir dizüstü bilgisayar sogutma pedi alin. Asagi bu kesim iç isi var ve kullanimi daha rahat hale getirir.

Tüm toz çikardiktan sonra hala sicak olup olmadigini masaüstü için, iç sicakligi düsürmek için buna karsi darbe olacak bir fan koyarak düsünün. Bu garip gelebilir ama daha uzun süren ve daha hizli çalisma, donanim serin tutmak deger.

Bilgisayar zaman zaman asiri egilimindedir. Bu donanim öldürmek ve performansinizi azaltacaktir. Eger makine serinlemek yardimci olacagini neler yapabileceginizi ögrenin.