nasil temizleme için bilgisayarinizin sabit disk

Bu yapmak istersiniz nedenlerinden sabit disk o kadar zorlasir çalismak zorunda olur dolgun oldugunu. Biz gerçekten sabit disk temizleme degil, biz alani bosaltarak vardir.

Windows XP ile Ipucu 1, Bilgisayarim ve sonra tek bir tiklama C: sürücüsü (yerel disk), detay kutusu mevcut ne kadar bos alan gösterecektir.

Uyari: bir sey kaldirmadan önce, daha sonra size düsünüyorsaniz artik, bunu istiyorum (oyun iyi bir örnektir) sadece hala orijinal disk oldugundan emin olun olabilir emin olun. Eger tek basina birakmak en sonra silme ne emin degilseniz, size kaldirmaya çalistiginiz programin bir parçasi tek basina birakmak çok daha iyi diger programlar tarafindan kullanilabilir oldugunu uyarilar alabilirsiniz.

Masaüstü kapali bir simge silme Ipucu 2 Sabit Disk gelen program / yazilim kaldirmaz.

Yüklediginiz bazi programlar ve artik kullanim kendi kaldirma seçenegi ile gelmis olabilir. Görmek için, Baslat> Tüm Programlar yer curser istediginiz ve kaldirma aramak program üzerinde tiklatin. Eger kaldirma seçeneklerini bir sey görmek, sadece bir sonraki adimda onlari bulmak olabilir, bir yere not edin.

Bu, programlari kaldirmak Baslat> Denetim Masasi için en yaygin ve en güvenli yoludur> penceresi bilgisayarinizda yüklü ne çogunu görmek mümkün olacak yüklendikten sonra, Program Ekle veya Kaldir. Sadece artik gerekli programa tiklayin ve Degistir vurdu / tirnagi çikarin.

Bosaltilmasi kadar Ipucu çöp kutusu 3 Ögeler hala sabit sürücüsünde saklanir.

Eger Müzik ve fotograflari silme düsünüyorsaniz, DVD veya USB sürücüsü ya ilk bunlari kaydetmek isteyebilirsiniz. Fotograflar (görüntü boyutuna baglidir) ve müzik (çogunlukla mp3) alani çok fazla kullanmayin ragmen simdilik onlari birakabilirsiniz.
Ancak tüm film tipi dosyalari alani çok fazla kullanirim, mp4 formatinda bir tam uzunlukta film kadar bir gibi büyük bir GB olabilir. Geçiste size indirdiginiz, varsa, yanmis ya da PC sansi vardir kullanarak film kopyalanan, sabit diskinizde bazi gizli dosyalari (Eger gençler varsa, sans daha fazladir) vardir. Pencere Resimler tiklayin açtiginda kolay bir yolu yoktur Bunun yerine harcama saat klasörleri ve konumlari kontrol daha,> Arama Baslat, Müzik veya Video kene video sonra Ara – bu daha sonra tüm film tipi dosyalari ve konumlarini gösterecektir.

Bir kayit defteri temizleyici kullanarak Ipucu 4 kayit defteri anahtarlarini (oldukça büyük olabilir bazilari) Tüm bu gereksiz sol bulmak ve sabit diskinizden siler.

Disk temizleme çalisan geçici klasör temizlemek yardimci ama yapmaniz gereken en meydan okurcasina son sey bir Disk Birlestirici olacaktir. Simdi yeniden ve C kontrol edin: sürücüsü (yerel disk) ne kadar bos alan artik görmek.