bluetooth önemi

Bluetooth icadindan sonra uygulamalarinda büyük bir gelisme olmustur. Bluetooth cep telefonlari ünlü bir özelligi olunca Bluetooth yazilimi daha gelistirmeye basladi. Çesitli uygulamalar Bluetooth yazilim yardimi ile yapilir. Bu uygulamalar veri iletimi yazilim, iletisim yazilim ve oyun için bile birçok yazilimi içerir. Bu uygulamalarin bazilari çok normal ücret ödemeden mevcut iken bile ücretsiz olarak bu uygulamalarin bazilarini bulabilirsiniz. Yillik abonelik ücreti vardir Bluetooth bazi yazilim vardir.

Bluetooth yazilimi verilerin yani sira bir cep telefonu digerine dosya aktarimi için kullanilabilir. Veri aktarimi Bu tip Bluetooth özellikli olan baska bir cihazla Bluetooth yazilimi kullanilarak yapilabilir. Bu düzenleme sonrasinda kameradan cep telefonuna fotograf aktarmak için çok kolaydir. Bu Bluetooth özellikli bir yazicidan resim çiktisi almak da mümkündür. Farkli veri aktarimi bu tip yazilim yardimi ile mümkündür. Bu cihazlar hem Bluetooth özellikli ve Bluetooth ile senkronize olmalidir olmalidir kaydiyla, bilgisayar ya da dizüstü bilgisayar ile baglantili olarak bir cihaz kullanarak internete bagli alabilirsiniz.
Günümüzde, mobil yazilimlarin çogu daha büyük bir ölçüde Bluetooth yararlanir. Bu tür yazilim araciligi ile çesitli oyun oynamak mümkün hale gelmistir. Bluetooth yazilim pazari her geçen gün artmaktadir.