bir dijital osiloskop nasil çalistigini bilmek

Osiloskop birçok farkli tür vardir. Bu yazida dijital osiloskop hakkinda açiklamak için gidiyorum. Dijital osiloskop analog osiloskop farklidir. Dijital osiloskop olarak dalga görüntülenir ve dijitallesen. Gerilim degerleri bellek dalgalar halinde zaman ölçegi kaydedilir. Bu islem bitene kadar Temel olarak, dijital osiloskop sadece islemi tekrarlar. Bazi Dijital Osiloskop (DSO) edinme basi bellekte saklanan örnek sayisi seçer.

DSO her tetikleme durumunda satin alma gerçeklestirir. Dso düzenli alir tedbirleri ve ayrica giris sinyali depolar. – Tetikleyici bir olay beklerken ilk yayinlanan ilk kaydedilen: O zaman, bunun bir süreç içinde bellek araciligiyla sinyal verir. Osiloskop tetikleme olayi tespit etmek mümkün sonra, bu dalgalarin bir anlik görüntüsünü alir ve sonra monitöre bilgi sunar. DSO dalga yakalayan iki yolu vardir. Birinci yol, bir gerçek zamanli örnekleme yaparak ve ikinci tek çekim teknigi performans geregidir. Görüntüleri iki teknik sonuçlari tetikleyici bir olayin ele geçirdi.

Bir dijital osiloskop bu tek çekim dalga gerçeklestirdiginde giris sinyali frekansi yakalamak gerekir. Genellikle DSO bant genisligi iki tür vardir. Bant genisligi gerçek zamanli bant genisligi ve analog bant genisligi vardir. Analog bant genisligi tetikleyici bir olay içinde dogru bir anlik görüntüsünü gerçeklestirebilirsiniz maksimum frekansi gösterir. Esdeger zamanli örnekleme alternatif bir yöntem kullanarak, bir DSO dogru serit kösesine sinyalleri yakalayabilir. Osiloskop sonra dalga insa olaylari tetikleyen bir sürü alir.

Bir zaman tabani için basvuru olmadan DSO örneklerin çogu maksimum hizi. Bazi düsük hizli süpürme olarak, DSO bant genisligi çok daha fazla çekim alir. Biz birkaç satin almalar modunda DSO kullanabilirsiniz. DSO çekim geri kalani silin veya sonraki sinyalleri analiz için onlari kullanabilirsiniz.