sabit disk arizasi ve veri kurtarma, çözümü için bilgisayar onarim new york danisin

Sabit disk bir bilgisayar sisteminin çok önemli bir bilesenidir. Bu kalici veri depolama aygiti sabit disk plaka üzerine katmanli bir manyetik yüzey üzerinde elektronik veri depolar. Sabit disk bilgisayarlar ancak video kayit, dijital kameralar, ve en son cep telefonlari gibi diger cihazlar da farkli bir sekilde sabit disk kullanmak için daha yaygin bir terimdir. IBM 305 bilgisayar için 1955 yilinda Reynold Johnson tarafindan icat, ilk sabit disk elli 24 inç plakali olusan ve bes milyon karakter kapasiteli toplam kapasite vardi. Zamanla sabit disk büyüklügü kapasitesi azaldi önemli ölçüde artmistir. 500GB ve 1TB kapasiteli Sabit Diskler bu günlerde oldukça popüler.

Sabit Disk Hatasi çok yaygin bir sorundur. Diskte saklanan bir sabit disk sürücüsü arizalari ve verileri erisilemez bu olur. Sabit disk arizasi arkasindaki nedeni çesitlidir ancak en yaygin Head Crash oldugunu. Sabit disk arizasi bu tür ciddi veri kaybina neden olabilir. Profesyonel veri kurtarma çözümü tesebbüs degilse verileri kurtarmak için, bu kalan verileri daha fazla zarar yol açabilir. Bunun için, güvenilir bir PC destek hizmeti kurulusu veya bilgisayar onarim New York basvurmalisiniz.

Sabit disk çesitli denetleyici yari iletkenler gibi elektronik, vana veya elektronik devreler yani sira Tabaklar gibi diger bilesenleri, Spindle Motor ve Bas Aktüatör, içerir gibi bu bilesenlerin herhangi birinin ariza bir sabit disk hatasi neden olabilir. Güç, fiziksel sok, asinma ve yipranma, voltaj dalgalanmalari, elektronik ariza, korozyon, yüksek manyetik dalgalarina maruz kalma, yüksek sicaklik, keskin darbe, vb sabit disk arizasi arkasindaki önemli bazi nedenleri vardir dalgalanmalari.

Sabit disk çökerse, geri önemli verileri almak için tek çözüm sabit disk veri kurtarma oldugunu. Bu veriler tuzak hasar sabit disk cihazi geri kazanilir islemidir. Sabit disk kurtarma için çesitli teknikler kullanilir. Hasarli miktarina göre, sabit disk kurtarma teknikleri degisir. Bazen, disk veri kurtarmak için çalisan bir CPU bagli veya disk sürücüyü açmak için gerekli ve veri kurtarmak için kafa, kol ve cips okuma / yazma gibi hasarli parçalari degistirebilir. Bu plakali kaldirmak ve baska bir sürücüye yerlestirmek için nadir degildir.

Temiz ve tozsuz laboratuar ortaminda açilmasi gerekmektedir fiziksel hasari onarmak için. Uygun donanim ve teknik uzmanlik da bu görevi gerçeklestirmek için gereklidir. Kayip veri kurtarma için, uzmanlar uygun araç ve teknikleri ile mikroskobik inceleme yapmak. Eger istiyorsaniz, kayip veri geri ünlü veri kurtarma servis saglayiciniza basvurun.