ne bir sunucu satin alirken aramak için

Biz bilgisayarlarin bagli teknoloji bir noktaya ulasti. Hemen hemen her sey bir bilgisayar tarafindan kontrol edilir. Biz is ya da zevk için olsun, her gün kullanilir. Her sey bu gün sayisallastirilmis ve bu hayatimizi çok basit yapar.

Bilgi güçtür ve internet ile bilgi elde etmek kolay olmamisti. Bütün dünya bizim parmaklarinizin ucunda. Artik geleneksel posta kullanmak zorunda. Bizim mesajlari aninda e-posta yoluyla internet üzerinden teslim edilir. Artik bir müzik albümü ya da film satin almak için satir beklemek zorunda. Biz çevrimiçi yapabilirsiniz. Biz sosyal medya siteleri araciligiyla arkadaslarinizla düsüncelerimizi ve resimleri paylasabilirsiniz. Biz dünyanin her yerinden gelen insanlarla iletisim kurabilirsiniz.

Eger bir isletme sahibi iseniz muhtemelen bir BT adam ya da bilgisayar veya ag ile ilgili her seyi halleder bir BT departmani var. Bunu bilgisayarlara geldiginde uzmanliklarini dayanmak zorunda. Muhtemelen ag, sunucu ve istemci istasyonlari kavramlari asina ancak tam olarak onlari anlamiyorum ve daha da önemlisi onlari anlamak istemiyorum. Eger çalisanlar mümkün oldugunca verimli çalismak oldugunu bilmek istiyorum.

Sunucular bilgisayar ve ag kaynaklari kontrol uygulamalarina bakin. Sunucularinin birden fazla türü vardir. Hatta birden fazla sunucu olabilir. Istemci bilgisayarlari üzerinde çalisan uygulamalari yönetecek bir uygulama sunucusu kullanabilirsiniz. Ayni zamanda tüm çalisanlar tarafindan erisim olabilir bu yüzden tek bir yerde tüm verilerinizi saklamak için bir veritabani sunucusu kullanabilirsiniz. Tüm belgelerinizi saklamak için bir dosya sunucusu kullanabilirsiniz. Bu durumda bir sey verilerinizin yedekleme yanlis giderse yapmak için bir yedek sunucu kullanabilirsiniz.

Bir sunucu satin düsünürken bu hizmet edecek amaci bilmek çok önemlidir. Dikkatli dikkate sahip islemci sayisini almak gerekir, sabit disk raflari, desteklenen bellek, güç kaynagi ve isletim sistemi sayisi. Bir sunucu satin alma kötü bir karar olumsuz para kaybetme içine sirayla tercüme edecek verimliliginizi etkileyecek çünkü dikkatle tüm bilgileri tartmak için gereklidir. Her zaman is genisletir durumunda yükseltmeleri saglayacak bir sunucu satin almalisiniz nedeni budur.