kagit imha kavrami

Hatta bir rakip, insanlar kendi amaci tümünden daha uzun yasadi özel veya sirket gizli bilgiye sahip, hala yetkisiz personel yararli olacaktir. Sadece crumpling ve çöpe atma veya baski çok açik hale gelmistir bu belgeleri imha etsek de, hala gözlere tarafindan okunabilir olacaktir. Bazi insanlar da kredi ve ödeme tarihi gibi gizli müsteri hesap kayitlari tutmak ambalaj malzemeleri satin almak için para harcama yapmak, tibbi, performans degerlendirmeleri, maas resimler, vb gibi kredi uygulamalari veya çalisan kayitlari Gizlilik hareket göre, açikça, dogru kullanimi belirtir depolama ve imha islemleri. Ihlali hukuki veya cezai cezalara neden olabilir.

Bu daha sonraki revizyonlar ile elden çikarilmasi raporlari taslak veya kümülatif satis veri olarak kisa ömürlü kayitlari sahip kuruluslar; Amerika Birlesik Devletleri Yüksek Mahkemesi karari California vs Greenwood kamu mali olarak elden belgeler gördügü. Gizlilik korumak için sorumlulugu açikça sirket veya bireyin elindedir.

Bu isletmelerin sürelerde degisen için belirli kayitlari korumak için gerekli oldugunu ilginçtir. Ancak, kayitlari bir hükümet sorusturma için talep edilmelidir, yandan tüm kayitlari, saklama kurallari kapsaminda bu sadece üretilmelidir. Onlar saklama süreleri asan olarak kayitlarin parçalama iyi bir is mantikli.

Kayitlari depolama için ayrilmis taban alani miktarina bir sorun oldugu yerde, ofis alani maliyeti görünürde sonu ile artmaya devam etmektedir. Eski kayitlari dolu dosya dolaplari tutmak için pahali.

Bir kayit yönetimi programinin bir parçasi olarak mikrofilm, mikrofis veya optik depolama aygitlari yönetmek Organizasyonlar genellikle bir kez mikrofilme belgenin orijinal egilim ne gibi sorular var. Ve ne bertaraf yöntemi kullanilan bir mikrofilm / mikrofis dosya eski veya eski haline ne zaman?

Gönüllü veya zorunlu ofis kagidi geri dönüsüm programi olan sirketler, yapar veya özel bilgileri elde etmek isteyen, imha için toplanan sayfalari herkes, sirketin içeriden ya da için altin bir firsat oldugunu bilmiyor