soya mürekkebi ile yesil baski

On yil arkaya soya mürekkebi tanitimi baski sektörüne hos bir degisiklik getirdi. Petrol bazli mürekkep aksine, soya mürekkebi soya fasulyesinden üretilen ve kesinlikle baski sektöründe kullanilan geleneksel mürekkep daha avantaj tutar. Baski sektöründe soya mürekkep kullanimi enerji kaybi olmadan baski karsi güvenli ve çevre dostu bir adim saglar. OPEC ülkelerinde petrol fiyat artisi bir sonucu, soya mürekkebi geleneksel petrol mürekkep meslektasi için mükemmel bir maç oldugunu kanitliyor. Bolluk ve düsük maliyetli muhtemelen dünya çapinda sanayi yazdirarak soya mürekkep büyük kabul edilebilirligi için önemli nedenleri vardir.

Yönlerini bir dizi petrol bazli mürekkep üzerinde soya mürekkep puanlari. Öncelikle, petrol ya da diger bitkisel yaglardan yapilmis mürekkepler berrak degildir ve bu nedenle, parlak renk efektleri üretemez. Öte yandan, soya fasulyesi yagindan yapilan mürekkep açik ve parlak bir etkiye katmaktadir. Gazetelerin çogu da diger meslektaslari ile karsilastirildiginda soya mürekkep kullanildigindan nedeni budur. Bu nedenle soya mürekkebi% 100 geri dönüsümlü olarak adlandirilan olamaz, pigmentler ve kimyasal petrol bazli mürekkep kullanilan benzer soya mürekkebi eklenir.

Soya mürekkep kagit geri dönüsüm sürecinde son derece yararlidir. Kagittan soya mürekkep lekeleri çikarma diger yapay mürekkepler çok daha kolaydir. Soya mürekkepleri kolayca yikanabilir ve kagit lifleri daha az zarar. Sonuç olarak, geri dönüsümlü kagit daha parlak ve kullanim için uygundur. Ayrica, soya mürekkebi atik çevreye herhangi bir tehdit teskil etmez ve kolayca modern yöntemlerle tedavi edilebilir.

Soya mürekkep Bu avantajlar özellikle ABD’de, baski sanayi tarafindan neredeyse oybirligiyle seçim yaptik. Aslinda, ABD pazarinda soya mürekkep kullanimi yaklasik% 23 1989 yilinda% 5’inden az bir önemli bir siçrama bugün kaydetti. Raporlar Japon baski sirketleri Amerikan soya mürekkebi önemli bir payi satin alma ile, soya mürekkepler için en büyük pazarlardan biri olarak Asya öneririz. Soya mürekkebi üreten 28 Asya mürekkep üreticileri disinda, 23 Japonya’da bulunmaktadir. Asya pazarinda gelisimi için parlak bir kapsam ile, uzmanlar hem de Avrupa baski pazarinda önemli bir pay yakalama soya mürekkep umutluyuz.

Soya mürekkep çevrenin bozulmasini önlemek için bir nimet olarak geldi. Çevre dostu is çözümleri bulmak için ihtiyaç tüm dünyada endüstriyel büyüme yarattigi artan çevresel tehlikeler nedeniyle bir zorunluluk haline gelmistir. Soya mürekkebi ya da diger çevre dostu mürekkep kullanimi yesil baski için yol verdi. Aslinda, çevre dostu baski çözümleri kullanimi çevre aktivistleri yani sira ticari baski sirketleri için iyi bir tanitim araci için hos bir haber.