Linux ile yeni hp dizüstü bilgisayar, sizin için dogru seçim

Bir sirketin kendi bilgisayarlarindan birinde bir Linux isletim sistemi uygulamak için gidiyor duyurdu zaman Microsoft Windows hakim dünyada, büyük bir haber. Bu zaman bilgisayar bir dizüstü bilgisayar oldugunu daha da sasirticidir. Ama bu Hewlett-Packard kendi nx5000 HP dizüstü bilgisayar ile yaptigi tam olarak budur.

Eger Linux isletim sistemi çalistiran diger dizüstü bilgisayarlarda deneyimli hatalar var olsa da, bu bir uçan renklerle testi geçer. Eger sadece Windows isletim sistemi olmasi gerekir Ancak, HP, nx5000 için bir seçenek olarak buna izin vermez.

Nx5000 modeli HP dizüstü yaklasik alti pound agirliginda orta büyüklükte bir bilgisayardir. Kadar 2 GHz Pentium M islemci, en fazla 2 GB bellek, Bluetooth teknolojisi, DVD ROM / CD RW sürücü, WiFi için 30 ila 60 MB arasinda bir sabit disk, bir Celeron seçiminiz dahil siparis edilebilir bazi özellikleri erisim ve daha fazlasi. Ayrica bir DVD yazici, daha güçlü bir pil ve bir SXGA + ekran seçebilirsiniz.

Nx5000 yüklü Novell’in SUSE Linux 9.1 ile birlikte geliyor. Ama en büyük basarilarindan biri, isletim sisteminin bu HP laptop diger bilesenleri ile entegre ne kadar iyi oldugunu.

Bilgisayarlarinda Linux isletim sistemleri yüklü diger kullanicilar kablosuz baglanti ya da diger konularda sorun bildirdin. Bu nx5000 ile böyle degildir. Her sey kutunun disinda mükemmel dogru is gibi görünüyor.

Dahildir masaüstü ortami oldukça, çekici, verimli ve kullanici dostu KDE 3.2 vardir. Bu HP dizüstü bilgisayar, Microsoft Office ile karsilastirilabilir yazilimi, Open Office paketi ile birlikte gelir.

Microsoft yazilimini kullanarak rahat iseniz, o zaman Open Office paketi kullanarak sorun olacaktir. Open Office yazilimi hakkinda büyük seylerden biri, Microsoft Office paketi ile tamamen uyumludur ve ayni formatlarda belgelerinizi kurtaracak olmasidir.

Hewlett Packard da da film izlemek için yazilim dahil etmistir, LinDVD, bu nedenle ek yazilim satin alma konusunda endiselenmenize gerek yok. Ayrica Real Audio Player yüklü geliyor.

HP, nx5000 dizüstü içine Linux isletim sistemi entegre mükemmel bir is çikarmis. Eger tam özellikli bir sistem için özlem varsa ve rakipleri, Windows, o zaman sadece bulduk olabilir.