Eger dell yazici ve dell kartuslari hakkinda bilmeniz gereken tüm

Dell yazicilar piyasada en çok satin alinan markalarindan biridir. Hatta bir bilgisayar paketinin bir parçasi olarak, kendiniz satin almaya karar vermeden önce Ancak, mutlu olmak için gidiyoruz dogru seçim yapmak ve bir yazici ile sona böylece ekipman hakkinda bilmeniz gereken birkaç sey var gelecek yillar için ile.

dell bilgisayarlar gerçekten dell degil

Dell yazicilar hakkinda bilmeniz gereken en önemli seylerden biri Dell tarafindan imal degildir vardir. Bunun yerine, Lexmark tarafindan olusturulur. Lexmark ayrica yazici sektöründe en büyük isimlerinden biri olsa da, onlarin ürünleri her zaman güvenilirlik açisindan iyi puan yok. Temel olarak, ne oldu Dell aslen farkli yazici üreticilerinin bir dizi olarak yazicilarini almis olmasidir. Yaklasik alti yil önce, onlar Lexmark ile tek esli olmaya karar verdi ve yeniden markali olmustu Lexmark yazicilar satmaya basladi. Ilginç bir sekilde, sadece tüm Lexmark yazicilar beste biri altinda aslinda tüketicilere dogrudan Dell satilmaktadir.

dell ve mürekkep sorunlari

Tüm mürekkep püskürtmeli yazicilar için bu yedek kartuslari maliyeti baski bir sürü için kullanmak pahalidir. Standart olarak bilinen bir ve diger yüksek kapasiteli denir: Onlar kartuslari iki tür satmak Ancak, Dell biraz daha yüksek olma egilimindedir. Farkli fiyat yaklasik% 20 ama her yazici mürekkep kartusu mürekkep miktari yaklasik% 50 farklidir. Bu uzun vadede daha iyi bir anlasma olacak, çünkü yedek satin Insanlar her zaman yüksek kapasiteli kartus için gitmek gerekir. Eger kartuslari yeniden doldurma düsünüyorsaniz Ayrica, Dell ve Lexmark daha zor makineleri yeniden doldurulmus mürekkep tanimak için yapmak için kendi kartuslari özellikler ekledik bilmeli.

Yazicinin fiyati

Diger benzer yazicilar ile karsilastirildiginda, fiyati uygun. Bir bilgisayar paketi ile satin zaman, hatta bazen hiçbir ekstra ücret ödemeden yazici alabilirsiniz. Yazici için ödemek zorunda bile, çok ödemek zorunda kalmazsiniz. Bu Dell yazicilar tüketiciler ile bu kadar popüler olmasinin nedenlerinden biri.

güvenilirlik

Dell bilgisayar en büyük eksikliklerinden biri, güvenilirliktir. Piyasada bazi yazicilar uzun ömürlü oldugu bilinen olsa da, Dell bunlardan biri degildir. Yukarida da belirtildigi gibi Lexmark yazicilari,, iyi kullanicilarina sorunlara neden taninirlar. Dell birimleri hakkinda sikayet sayisi Lexmark üniteleri için bu kadar bol olmasa da, hala mükemmel olmaktan uzaktir. Ayrica, Dell geçmiste bazi müsteri hizmetleri sorunlari olmustur. Neyse ki, sirket bu durumlarda iyilestirilmesi konusundaki kararliliklarini dile getirdi.