dijital projektörler karsilastirmak için temel özellikleri

Dijital projektör kullanilan ve ayni zamanda özellikleri emri karsilastirma bir isik isleme teknolojisi hakkinda bazi bilgiler ile, ihtiyaçlariniza en uygun ve ayni zamanda bilinçli bir satin alma yapacak bir projektör bulabilirsiniz.

®

Karsilastirmak için temel özellikleri içerir: çözünürlük, parlaklik, kontrast ve boy orani. Kararda detay projektör görüntüyü üreten kullanabileceginiz piksel miktari olacak. Aydinlatma ideal olmayabilir nerede Parlaklik, sunum projektör için çok önemli olacaktir. Kontrast karanlik ve ayni zamanda hafif renk farki anlatacagiz. Ve bir boy orani göreli yüksekligi tanimlanmasinda kullanilan ve bir yansitilan görüntünün de genisligi olacak.

lcd vs dlp yararlari

DLP aynalar bozulmaya egilimli olmayacaktir, bu DLP sahibi yansitilan görüntülerin bir kalitede dejenerasyon deneyim anlamina gelir. DLP Projektör Benzer LCD projektör daha az pixilation yasayacaktir. Ev sinema LCD projektör normalde daha uygun ve ayni zamanda benzer ev sinemasi DLP modeli daha iyi performans oldugunu. Ve is modeli, LCD projektör, normal resim, grafik ve diger grafikler için keskin bir görüntü sunuyor.

lcd vs dlp dezavantajlari

Renk çarki genellikle kirabilecegini için DLP projektör tarafindan kullanilan ve renk taklidi kullanir DLP ayna video gürültü benzeri eser olusturmak olurken de rastgele gökkusagi flas üretebilir, gri üretiminde aynalar yanip sönen ve ayni zamanda kapali renkler. LCD isik yansitilan görüntünün küçük alanlarin keskinligini gölgeliyor toz parçaciklari için bir güvenlik açigi vardir ve de zaman içinde dejenerasyona egilimli olacaktir.