Fiber optik teknolojisi yararlari

Teknoloji evlerimize dünyaya bagli nasil, sürekli degisen bir dünyada sürekli gelismektedir. Kablo teknolojisi birbirine bagli “bize” için kullanilan ragmen, fiber optik teknolojisi giderek iletisim sinyal iletim araci olarak bakir kablolar yerine, ileri yolunda bastiriyor. Ana nedeni fiber optik geleneksel bakir tel ve kablolar daha fazla fayda saglamasidir.

1. Girisim direnç. Bu da topraklama için geregini ortadan kaldirir ve hatta elctromagnetic kesinti, yildirim için bagisiklik yapar cam, gelen dayali oldugu fiber optik elektrik davranis degildir. Bakir tel aksine, fiber optik açik havada kullanilabilir ve elektrik kablolari yakinlik verme, isik darbeleri kullanarak çalisir.

2. Güvenlik ve Verimlilik. Fiber optik olasi büyük sadakat ile bilgi aktarimi yapar “sinirsiz bant genisligi” oldugu söylenir. Bu mesafeler fazla 100 kat uzak bakir teller üzerinden çok bant genisligi 1.000 ‘den fazla kez sunabilir. Bant genisligi etrafinda daireler çalisan bir süper hizli baglanti ile sonuçlanir kablo baglantilari tarafindan projelendirilmistir. Geleneksel bakir kablolar daha dokunun daha zor oldugu için, fiber optik ek veri güvenligi saglayabilir.

3. Düsük Bakim. Bu camdan yapilmis oldugu için fiber optik su ve kimyasallara karsi duyarli degildir. Fiber optik neredeyse sert elemanlari tarafindan hasar olma riski çalisir ve can. Bu onun muadili çok daha az bakim ve servis maliyetini yapar.

4. Görüntü Kalitesi. Bakir kablolar ile karsilastirildiginda, fiber optik kullanilan yüksek kaliteli teknoloji daha güçlü. Dis müdahale eksikligi olmadigindan Ve, fiber optik teknolojisi yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi olsun.

5. Güvenlik. Bu durumda fiber optik kablolar ara fiziksel yaralanma bir tehdit teskil etmektedir. Bunun yerine elektrik yoluyla iletilmesi, isik üzerinden veri iletir. Yangin nedeniyle yaralanma riski isleyicileri için kivilcim veya elektrik vardir.

Ethernet dönüstürücüler gibi fiber optik teknolojisi dönüstürme faydalari elbette ki internet infrastracture yavas yavas yerine geleneksel bakir kablolama bu geçis yapiyor dikkate alinarak, sizin yarariniza olacaktir. Ayrica, fiber optik uygulamalari üretim, proses kontrol ve gözetimli denetim ve veri toplama dahil oldugunu bilmek güzel. Eger ev telefonu, televizyon ve internet için en yüksek quaility veri iletimi mevcut olacaktir; söz degil, size kesme kenari üzerinde alici-verici modülleri kullandiginiz an olacak.