veri kurtarma sirketleri mutlak ihtiyaç vardir

Veri kurtarma bilgisayar servisi tarafindan saglanan daha önemli bilgisayar yardimiyla arasinda bu gün merkezleri. Bilgisayarlarda insanlarin bagimlilik düzeyi veri kurtarma yapilmis ve çok önemli bir gereklilik yedek oldu.

Veri kurtarma ve yedekleme çesitli sekillerde yapilir. Diskin zarar görmediginden, veri kablolari üzerinden, ya da baska bir makinenin sabit diskine disk köle tarafindan baska bir makineye baglayarak alinabilir. Veri bir DVD veya CD üzerine kurtarilabilir nerede veri kurtarma yazilimi vardir.

Bilgisayar yardimiyla farkli yerinde saglanmaktadir ragmen, veri kurtarma ve yedekleme hizmetleri nadiren yerinde verilmektedir. Teknisyenler onlarin servis merkezinde sabit disk veya bazen tam CPU olmasini tercih verileri kurtarma isi yönetmek için özel araçlar ve test mekanizmalar gerekir.

Ancak, veri kurtarma çevrimiçi saglamayi teklif veri kurtarma sirketleri bulunmaktadir. Çogu bilgisayar hizmet sirketleri günümüzde bir kullanicinin isletim sistemi oturum edebiliyoruz. Kullanici belirli bir miktar veri kurtarma ve yedekleme sonra, baska bir makineye bir köle olarak hasarli disk kanca kadar becerikli teknoloji ise de online yönetilebilir.

Veri kurtarma sirketleri hasarli disk ele sertifikali sinif-100 temiz oda olarak bilinen ne var. Bilgi yazilir sabit disk içindeki manyetik plaka son derece hassas ve veri alma imkansiz yapma ölçüde disk bozabilir toz bile bir leke ile temas. Bu önlemek için, sözde temiz oda hava filtreleri ile arinir.

Veri kurtarma sirketleri veri alma için farkli yöntemler kullanir. Istemci hemen veri gerektirir, onlar zaman verilebilir eger onlar da diger ucuz yöntemlerle test etmek mümkün olabilir ise bir yöntem güvenmek gerekebilir. Veri kurtarma ve yedekleme için kullanilan bir yöntem, ayni zamanda zarar ölçüde baglidir. Ile ilgili mevcut kurtarma teknikleri ile veri% 80 ila% 90, çogu durumda alinir.

Her is gibi farkli veri kurtarma sirketleri ücretleri degisebilir ve müsterilerin online alisveris veya kisisel sorular yoluyla ücretleri bazi karsilastirma yapmak gerekir. Sorular ayni zamanda bir bilgisayarda depolanan malzeme, gizli doga ya da telif hakki malzeme olabilir gibi önemli bilgileri ile emanet için sirketin güvenilirligi ile ilgili yapilmalidir.

Belirli bir bakis açisi veri kurtarma ve yedekleme hizmetleri pahali olarak kabul edilmesi gerekebilir. Is yok yazilim ucuz gelmiyor bu yana, veri kurtarma sirketleri hizmetleri saglamak için de ücret alabilir. Ancak, fiyat yüksek veya düsük olup olmadigini alinan verileri kullanici için deger ne kadar baglidir.