tam olarak sarj etmeden önce pil desarj gerekiyor

Laptop sarj etmeden önce tamamen pil tüketmeye için lityum-iyon dizüstü pil ile bugün gerekli degildir. Dizüstü bilgisayar pilleri tam olarak sarj etmeden önce desarj gerektigini efsane bir dizüstü eski nikel-kadmiyum (NiCad) piller süpürüldü “bellek etkisi” olgusu geliyor.

Bellek etkisi ve NiCd pillerin erken ölüm asmak için, eski yakisikli sahipleri tam sarj etmeden önce kendi Dell Inspiron 6400 Pil desarj zorunda kaldi.

Dizüstü bilgisayarlar artik gelismis bilgisayar ve sarj edilebilir bataryalar ile artik is var bilesenleri içerir. Lityum iyon – Buna karsilik, bugünkü dizüstü tasinabilir Dell Inspiron 6000 Pil teknolojisindeki en son gelisme çalisir. Hiçbir bellek çünkü lityum pil NiCad pil yok gibi hafiza etkisi olmaz. Pili, çalisma sürelerini ve yasam süresinin enerji kapasitesini azaltarak korkusu olmadan, onlari sarj, ama yine de bazi meyve suyu vardir olabilir.

Hala biraz enerji varken Aslinda, bu, lityum-iyon Inspiron 630m Pil sarj tavsiye edilir. Ancak, dizüstü bilgisayarinizin ekraninda pil ömrü göstergesi yeniden kalibre etmek için zaman zaman onlarla tamamen uygun olmalidir. Bu gösterge, laptop donanim bir elektrik prizine bagli olmadan sürebilir daha ne kadar anlatir.

Hala NiCd piller kullanarak eski bir laptop kullaniyorsaniz sürece, kaçirmayin ya da tam sarj etmeden önce kendi laptop bataryalari ile uyumlu degilse Dell Inspiron 640m Pil ömrünü kisaltabilir. Kullanirken bir yerde pil bir prize laptop baglamak için çekinmeyin. Bir kesinti meydana geldiginde laptop donanim sizinle ölmek olmayacagini saglarken laptop pilleri sarj edebilirsiniz.