Kafa karistirici bilgisayar kablosu

Bilgisayariniza geldiginde, bir acemi oldukça bilgisayarin çesitli bilesenleri baglamak için gerekli kablo kablo ve türleri sayisina göre fuzzled alabilirsiniz. Bilgisayar kablosu ne yazik ki sadece tek bir kablo ama her kablo için amaçlari degisen birçok çesidi degildir. Bilgisayar kablosu her tür bu kablo için tasarlanmis özel bir liman sigar. Orada bilgisayar kablolari birçok türü vardir ve burada açiklanmistir en yaygin türlerinden bazilaridir.

Seri tip bilgisayar kablosu yas eski bilgisayar kablolari biridir ve günümüzde kullanimda nadiren. Bu CPU için monitör, klavye ve diger çevre aygitlari baglamak için kullanilmistir. Çok kullanimda olmasa da bir seri baglanti noktasi hala en standart CPU bulunmaktadir. Seri port iki tür dokuz ve yirmibes isaretçilerine ile vardir. Daha sonra PS / klavye veya fare baglamak için kullanilan 2 kablo var. Bu, günümüzde çok sik kullanilmaz. Ayrica güç soketi bir yazici gibi CPU ve diger çevre birimleri için güç kaynagi için çogunlukla kullanilan 3 pin kablolar var. 3 pin kablo da CPU güç monitöre kullanilir.

Günümüzde kullanilan bilgisayar kablosunun en yaygin türü USB kablosu. Evrensel Seri Veri Yolu Kisa, Bu veri transferi çok hizli oranlari için izin baglanti yöntemlerinin en çok yönlüdür. Bir USB baglanti noktasi 1024 sonraki USB baglantilari kadar tutabilir. Bu büyük bir potansiyele sahip ve tek en çok tercih edilen bilgisayar kablosu oldugunu.

Daha sonra PS / klavye veya fare baglamak için kullanilan 2 kablo var. Bu, günümüzde çok sik kullanilmaz. Ayrica güç soketi bir yazici gibi CPU ve diger çevre birimleri için güç kaynagi için çogunlukla kullanilan 3 pin kablolar var. 3 pin kablo da CPU güç monitöre kullanilir.